Z problemem wąsika boryka się wiele kobiet, szczególnie tych posiadających ciemne włosy. Pojawiający się nad górną wargą meszek wygląda nieestetyczne, a często także przeszkadza kobieta. Na usunięcie wąsika istnieje, co najmniej kilka sposób. Najprościej pozbyć się go korzystając z zabiegów kosmetycznych, takich jak depilacja woskiem, pastą cukrową czy laserowe usuwanie owłosienia. Cześć z tych zabiegów, szczególnie tych wykonywanych woskiem czy pastą cukrową należy regularnie powtarzać, dlatego też wiele Pań decyduje się na usuwanie wąsika domowymi sposobami. Jakie one są? Zobacz sama.

Wąsik u kobiet – czy to normalne?

Wąsik nad górną wargą występuje u niemal każdej kobiety. Jednak nie u wszystkich jest tak samo widoczny. Panie o blond włosach mogą liczyć na jasny, niemal niewidoczny meszek, którego nie ma potrzeby usuwać. U brunetek zazwyczaj występuje ciemny wąsik, z dorodnych włosów, czasem przypominający męski zarost. Przyczyn wąsika należy upatrywać w genach oraz hormonach. O ile delikatny wąsik u kobiet nie jest powodem do niepokoju, o tyle bujne owłosienie nad górną wargą powinno się skonsultować  z lekarzem. Nie chodzi tu tylko o kwestie estetyczne, ale i zdrowotne.

Domowe sposoby na usunięcie wąsika – przygotowanie do depilacji

Zanim przestąpić się do domowej depilacji wąsika należy odpowiednio przygotować skórę do zabiegu. W pierwszych krokach należy ją oczyścić, odtłuścić i osuszyć. Usuwanie wąsika najlepiej wykonywać wieczorem, dzięki temu w nocy podrażniona skóra będzie mogła się zregenerować.

Jak usunąć wąsik znad górnej wargi?

Pierwszym ze skutecznych i domowych sposobów na usunięcie wąsika jest pęseta. Dzięki niej wyrywa się włoski jeden po drugim. Zabieg jest jednak czasochłonnych i czasem niedokładny, szczególnie przy milimetrowym meszku, ciężko wyrwać całe owłosienie.

W domowym zaciszu usuwać wąsik można także z pomocą kremów do depilacji. Powodują one osłabienie włosa, ale nie niszczą cebulki. Oznacza to, że depilacja wąsika nie jest trwała i proces trzeba powtarzać co kilka dni. Decydując się na ten rodzaj depilacji wąsika, należy wybrać krem przeznaczony do usuwania włosów z twarzy. Należy też pamiętać, że kremy do depilacji wąsika mogą wywołać podrażnienia lub uczulenia na skórze wrażliwej.

Depilacja wąsika woskiem

W drogeriach można też kupić plastry do depilacji wąsika. Są to plastry z woskiem na zimno, które najpierw należy rozgrzać w dłoniach, a następnie umieścić na skórze zgodnie z kierunkiem wzrostu włosów. W kolejnym kroku przyklejony plaster odrywa się zdecydowanym ruchem. Ten domowy sposób depilacji wąsika może być trochę bolesny, a także podobnie jak w przypadku kremu wywoływać podrażnienia.

Preparaty rozjaśniające włoski i inne domowe sposoby

Panie, których wąsik nie jest zbyt widoczny w walce z nim, mogą stosować preparaty rozjaśniające włoski. Nie usuwają one wąsika, ale sprawiają, że staje się jaśniejszy niemal niewidoczny. Domowym sposobem na pozbycie się wąsika są też kremy zmniejszające porost włosów. Działają one podobnie jak laser. Należy je stosować regularnie i łączyć z inną metodą pozbywania się owłosienia nad górną wargą. Ich zadaniem jest zmniejszanie ilości odrastających włosków.

 

[Głosów:4    Średnia:1.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ