Olej kokosowy do olejowania włosów
fot. Pixabay.com

Chcesz mieć piękne, zdrowe i lśniące włosy? Kosmetyki z drogerii przestały Cię satysfakcjonować i nie dają oczekiwanych rezultatów? Czas najwyższy wypróbować domowe sposoby na olejowanie włosów! To naprawdę prosty zabieg, który bardzo szybko przyniesie Wam satysfakcję.

Przeczytaj też: http://www.droga.com.pl/olejowanie-wlosow-sposob-na-piekne-i-lsniace-wlosy-jak-zaczac/

Wybieramy olejki do olejowania włosów

Olejek do olejowania włosów powinnyśmy dostosować do tego, jaki rodzaj włosów mamy. Wyróżniamy włosy nisko-, średnio- i wysokoporowate. Do tego pierwszego typu warto wykorzystać dostępny w niemal każdej kuchni olej kokosowy. Do włosów środnioporowatych warto wybrać olejek arganowy, sezamowy, olej z awokado, z orzechów laskowych lub po prostu oliwę z oliwek. Natomiast włosy wysokoporowate najlepiej pielęgnować olejem lnianym, konopnym, z pestek dyni lub olejem z winogron. Te polecamy najbardziej. Jednak tak naprawdę wybór oleju do olejowania włosów jest naszą indywidualną decyzją. Z pewnością nada się do tego wiele składników, które mamy w kuchni. Zanim więc poczynimy jakiekolwiek inwestycje, warto sprawdzić, czy sam zabieg olejowania będzie dla nas odpowiedni. A do tego wystarczy wykorzystać oliwę z oliwek lub olej kokosowy.

Jak przeprowadzić proces olejowania włosów?

Istnieją trzy najpopularniejsze sposoby na olejowanie wlosów. W zależności od naszych preferencji wybieramy ten, który nam najbardziej pasuje. Warto wiedzieć, że im gęstszy olej, tym trudniej zmyć go z włosów i tym więcej pracy musimy włożyć w proces ich spłukiwania, aby wyglądały na świeże i zadbane. Oto trzy podstawowe sposoby olejowania włosów:

Olejowanie na sucho – wybrany rodzaj oleju nakładamy w odpowiedniej ilości na suche włosy i skórę głowy. Taki zabieg trwa około 15 minut. Po 15 minutach olejek spłukujemy obficie wodą oraz myjemy włosy szamponem.

Olejowanie na włosy nawilżone – przed nałożeniem olejku włosy smarujemy aloesem lub innym podkładem nawilżającym. Takie postępowanie sprawia, że umycie włosów po olejowaniu jest o wiele łatwiejsze, niż ma to miejsce po olejowaniu na sucho. Ponadto składniki odżywcze z oleju łatwiej wchłaniają się we włosy, które są wcześniej nawilżone. Efekty będą więc trwalsze i bardziej wydajne. 

Olejowanie w misce – według wielu kobiet najlepsza metoda. W misce z ciepłą wodą umieszczamy kilka kropel ulubionego olejku, zanurzamy w niej głowę na kilka minut. Następnie włosy zawiązujemy w turban z ręcznika. I gotowe! Zachęcamy do wypróbowania! 

Zobacz też: http://www.zareczona.pl/wybieramy-odpowiednie-zarowki-ledowe/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ