Piękne stopy to prawdziwa ozdoba. Niestety też dzisiaj jest to prawdziwa rzadkość. Problemem, który często nas dotyka i który nie tylko powoduje brzydki wygląd, lecz także odpowiada za liczne zakażenia oraz problemy z chodzeniem, są wrastające paznokcie. Tymczasem każdy z nas chciałby móc chodzić lekko w pięknych sandałkach… Co zatem należy zrobić zarówno aby przeciwdziałać wrastającym paznokciom, jak i pozbyć się tej dolegliwości, jeśli już na nią cierpimy?

Przyczyny wrastającego paznokcia

Na wstępie warto zatem zastanowić się, jakie są przyczyny pojawienia się wrastającego paznokcia… Otóż najczęstszą z nich jest niewątpliwie nieprawidłowe przycinanie paznokcia, a w szczególności zaokrąglanie brzegów. Wiele szkód może również wyrządzić obuwie, które jest niewygodne, na wysokim obcasie albo ma wąski nosek, tudzież prezentuje wszystkie te cechy jednocześnie. Wrastający paznokieć spowodować mogą także : suchość lub nadmierna potliwość stóp, deformacje ortopedyczne, nadwaga, urazy palców i paznokci, sporty obciążające stopę, przewlekła grzybica, źle przeprowadzony zabieg chirurgiczny czy też nawet usuwanie brudu spod paznokci ostrym narzędziem.

Objawy wrastającego paznokcia

Ten problem jest trudny do niezauważenia. Przede wszystkim bowiem pojawia się ból. Na początku powoduje on jedynie lekki dyskomfort, jednak dość szybko odpowiada za problemy z chodzeniem. Dodatkowo pojawia się nieraz miejscowy stan zapalny, wyciek krwi czy ropy, co doprowadza do powstania zakażenia.

Specjalista od stóp – podolog!

Dokąd zwrócić się o pomoc, gdy dopadnie nas problem wrastającego paznokcia? Odpowiedź brzmi – do podologa! Jest to lekarz zajmujący się stopami. Zarekomenduje oraz przeprowadzi on odpowiednią terapię. Może to być chirurgiczna rekonstrukcja paznokcia, kostki Arkady tudzież klamry ortonyksyjne. Niemniej ważna jest również profilaktyka – lekarz podolog wyjaśni dokładnie, w jaki sposób zapobiegać powstaniu tej przykrej dolegliwości.

Pozostaje już zatem tylko pytanie – w jaki sposób znaleźć możemy tego lekarza? Otóż najlepiej jest skorzystać z szybkiej i łatwe w obsłudze wyszukiwarki https://podolodzy.pl

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ