Współczesna protetyka daje wiele możliwości osobom, które utraciły zęby – pojedyncze czy ich większą ilość. Nowoczesne rozwiązania pozwalają całkowicie odzyskać piękny uśmiech, pewność siebie oraz funkcjonalność bliską tej, jaką dają naturalne zęby. W klinice Dentestetica.pl (http://www.dentestetica.pl/) wykonać można między innymi implanty zębowe, a także mosty protetyczne. Czym różnią się te rozwiązania?

Nowoczesne implanty

Implanty stomatologiczne (http://www.dentestetica.pl/leczenie/implanty-zebow/) to bez wątpienia najdoskonalsza metoda protetyczna, która pozwala niemal idealnie zastąpić naturalne zęby, zarówno jeśli chodzi o ich wygląd, jak i funkcjonalność. Implanty są też bardzo trwałe, całkowicie nieruchome, nie trzeba specjalnie dbać o ich higienę w przeciwieństwie do na przykład częściowych protez, są też nie do odróżnienia od naturalnych zębów jeśli chodzi o wygląd. Zabieg polega na wszczepieniu tytanowej śruby w dziąsło i kość szczęki lub żuchwy. Śruba ta pełni funkcję korzenia, na którym, po kilku miesiącach, gdy implant naturalnie zrośnie się z kością, osadza się koronę. Taka konstrukcja gwarantuje trwałość, naturalny wygląd i odczucia zęba. Implanty jednak nie zawsze można wszczepić od razu, czasem konieczne są dodatkowe zatoki, na przykład zwiększenie ilości kości z szczęce lub żuchwie.

Mosty protetyczne

Mosty to nieco mniej zaawansowana i mniej inwazyjna metoda, ich wykonywanie trwa także nieco krócej, gdyż nie trzeba oczekiwać kilku miesięcy jak w przypadku implantów na osteozę. Mosty wykonuje się poprzez oszlifowanie sąsiednich zębów – punktów, i osadzenie na nich mostu wykonanego na przykład z trzech punktów. Znajdujący się pomiędzy sąsiednimi zębami sztuczny ząb jest nieruchomy, rozwiązanie to cechuje się więc dużą funkcjonalnością. Jest to także rozwiązanie trwałe i dające bardzo dobre wrażenia estetyczne, jednakże trzeba pamiętać, że zęby, na których most ma być osadzony, muszą być w pełni zdrowe, dlatego czasem wykonanie mostu musi być poprzedzone wyleczeniem zębów. Różnica leży także w cenie, gdyż mosty protetyczne są znacznie mniej kosztowne niż implanty.

[Głosów:2    Średnia:4.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ