Wielki powrót Nike Cortez

Mają ponad czterdzieści lat, jednak swój moment chwały przeżyły w 1994 roku, kiedy zadebiutowały na wielkim ekranie. Przez wiele lat były zbyt oldschoolowe, by być modne, jednak w 2017 wszystko się zmieni. Nadchodzi wielki powrót Nike Cortez. Co powinniśmy o nich wiedzieć?

Pierwsze dziecko

To rzeczywiście model z historią skoro pierwszą informacją, jaka zawsze pojawia się w ich kontekście jest fakt, że były pierwszymi butami ukończonymi w całości przez założyciela marki Billa Bowermana. Trzeba mu przyznać, że stworzył prawdziwą legendę świata sneakerów, choć wtedy prawdopodobnie jeszcze o tym nie wiedział.

Ultra lekkie biegówki

Kolejnym istotnym faktem dotyczącym Cortezów jest to, że zostały stworzone z misją zapewnienia biegaczom nowej jakości uprawiania tego sportu. Ich konstrukcja miała być ultra lekka, ale jednocześnie bardzo przyczepna. Dzięki czemu każdy krok stawiamy bez problemu i nie martwimy się o śliską nawierzchnię. Stąd charakterystyczny bieżnik, który pojawił się na podeszwie.

Nike Cortez

Filmowe buty

Cel Bowermana  niewątpliwie został osiągnięty, o czym cały świat miał okazję przekonać się w 1994 roku. To właśnie wtedy swoją premierę miał wciąż aktualny, utrzymujący się na szczycie list najlepszych filmów wszechczasów „Forrest Gump”. Główny bohater przemierzał kilometry w butach Nike Cortez, udowadniając, że są świetne na każdą pogodę i każdą nawierzchnię.

Minimalistyczny design

Dlaczego mimo świetnego występu na wielkim ekranie wieści na ich temat ucichły? Nike Cortez niewątpliwie trochę zgubiły się w gąszczu nowych modeli, które marka wypuszczała na rynek. Jednak ich retro stylistyka właśnie ponownie dochodzi do głosu. Mieliśmy już wszystko – minimalistyczne Roshe, ponadczasowe Air Maxy i futurystyczne Huarache. Czas na old school nadchodzi właśnie teraz!

Po chińsku Nai Ke

Marka zdecydowanie stawia teraz właśnie na Nike Cortez, o czym świadczą prezentowane nowe modele. Jednym z nich jest wersja chińska o nazwie Nai Ke. Jest to klasyczny Cortez w biało-czerwono-niebieskiej kolorystyce dedykowany właśnie Chińczykom. Więcej na jego temat przeczytacie tutaj.

Nike Cortez

Nike Cortez Leather

Kolejną nową odsłoną tego kultowego modelu jest Nike Cortez Leather – najnowszy wypust marki. Poza dobrze znanymi białymi butami znajdziemy tam między innymi Cortezy w metalicznych odcieniach srebra i złota. Zdecydowanie warte uwagi!

Artykuł przygotowany przez redakcję http://fajne-buty.com.pl/

[Głosów:3    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ