Jak malować brwi, by wyglądały naturalnie – krótki poradnik

Podkreślone brwi są dopełnieniem każdego makijażu. Mogą dodać buzi uroku, ale też „przerysować” twarz. Jeśli chcesz, żeby brwi stały się Twoim atutem, poświęć im kilka minut każdego dnia. Podpowiadamy, w jaki sposób powinnaś się nimi zająć.

Idealne brwi

Doskonałe brwi to takie, które wyglądają naturalnie. Jak osiągnąć taki efekt? Wystarczy, że odpowiednio je wyregulujesz i wypełnisz ubytki przy pomocy specjalnych kosmetyków, na przykład kredki do brwi. Istotą makijażu brwi jest to, że nie mogą być one przesadnie wyskubane czy zbyt zarośnięte, proste jak od linijki i za mocno podkreślone. Powinnaś pamiętać o tym, aby dopasować brwi do całego makijażu. Jeśli intensywniej pomalujesz oczy, brwi powinny być mocniej podkreślone; jeśli natomiast wytuszujesz tylko rzęsy – postaw na subtelne brwi (nie mogą zdominować reszty makijażu).

Jak regulować brwi?

Zanim przejdziesz do makijażu brwi, najpierw powinnaś je odpowiednio wyregulować – sama bądź w salonie kosmetycznym. Jeśli nie chcesz eksperymentować przed lustrem, poproś kosmetyczkę aby nadała Twoim brwiom kształt dopasowany do Twojej buzi. Natomiast jeśli masz chęć nauczyć się depilacji brwi w zaciszu domowym, użyj do tego pęsety. Wcześniej jednak sięgnij po kredkę i wyznacz nią linię brwi. Przyłóż ją pionowo do skrzydełka nosa – końcówka kredki zaznaczy miejsce, w którym brew powinna się zaczynać. Jak zmierzyć, gdzie powinna się kończyć? Przyłóż kredkę do skrzydełka nosa, a jej końcówkę do zewnętrznego kącika oka. Teraz sięgnij po pęsetę, napnij skórę i usuń niepotrzebne włoski wystające poza nadane wcześniej linie. Włoski wyrywaj w kierunku, w którym rosną. Po zakończeniu depilacji przemyj brwi wacikiem nasączonym płynem micelarnym.

Jak malować brwi?

Weź do ręki kredkę do brwi, najlepiej taką, która wyposażona jest w małą szczoteczkę. Sprawdzony przez nas produkt to: Golden Rose Eyebrow Pensil. Kredka pomoże Ci skorygować niedoskonałości, takie jak zbyt wąskie czy nierówne linie brwi, ale też podbić kolor bardzo jasnych włosków czy zatuszować miejsca, w których jest ich mniej. Przeczysz włoski szczoteczką w kierunku skroni, a dobrze zatemperowaną kredką narysuj kropeczki lub cienkie kreseczki na linii brwi, szczególnie w tych miejscach, gdzie włoski są zbyt rzadkie. Następnie delikatnie rozczesz brwi, aby rozmyć ich kolor. Dzięki temu osiągniesz naturalny wygląd. Nigdy nie rysuj ciągłej, grubej linii na włoskach i nie przyciskaj kredki za mocno do skóry. Powinnaś również wiedzieć, że barwa kredki do brwi musi harmonizować z kolorem Twoich włosów.

[Głosów:3    Średnia:3.7/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ