Rodzaje i właściwości pomadek

 Wydatne, pełne, jędrne usta to przede wszystkim oznaka zdrowia, witalności i młodości. Niektóre kobiety poddają się modzie na powiększanie ust za pomocą wypełniaczy hialuronowych – nie jest to zdrowe, ani też estetyczne. Nie chodzi o posiadanie wielkich warg, ale umiejętne podkreślenie ich urody.

Pomadki nigdy nie wyszły z użytku, choć przez pewien czas w trendach triumfowały błyszczyki. Obecnie na rynku znajdują się tysiące różnych odcieni i rodzajów szminek. Niektóre z nich stają się prawdziwym hitem. W tym sezonie na topie są matowe pomadki Bourjois Rouge Edition Velvet. Matowe szminki pasują do niemal wszystkich ust, z wyjątkiem tych naprawdę małych i wąskich, które mogą optycznie jeszcze tracić na objętości. Matowe szminki powinny mieć ciemne lub intensywne kolory, które wyraźnie podkreślą urodę i staną się doskonałym uzupełnieniem makijażu ust. Mała uwaga – pasują przede wszystkim młodym kobietom, ponieważ tego typu kosmetyki dodają lat. Warto zatem najpierw przetestować produkt i dopasować odcień do naszego typu urody. Szminki Bourjois Rouge Edition Velvet mają całą gamę czerwieni – od soczystych i mocnych, po nieco mniej intensywne. Tego typu kosmetyki są bardzo lekkie i pozostawiają na ustach cienką warstwę.

Inny typ pomadek to kremowe, nawilżające. Szczególnie polecane do ust, które mają skłonność do wysuszania i pękania oraz potrzebują dużej dawki substancji odżywczych. Produkty są wzbogacone witaminami, aloesem i woskami. Świetnie nawilżają nawet mocno odwodnione wargi, ale z reguły są nietrwałe. Stosując takie szminki, musimy liczyć się z koniecznością ciągłego poprawiania makijażu, zwłaszcza po każdym posiłku. Warto zatem wybierać odcienie, które będą zbliżone do naszego naturalnego koloru ust i nie będą kontrastować ze skórą. W ten sposób wszelkie niedociągnięcia staną się mniej widoczne.

Trzeci typ pomadek to pomadki wodoodporne. Nie nadają się do codziennego nakładania, ponieważ bardzo mocno wysuszają usta. Mają specyficzną konsystencję i nie zmazują się pod wpływem wody. Z reguły pozostają na ustach od 4 do 6 godzin, choć niektóre z nich mogą utrzymać się nawet 8 godzin z rzędu. Najczęściej wykorzystywane są do make-upu okazjonalnego. W trakcie jedzenia unikajmy tłustych oraz oleistych potraw, które zmyją szminkę. Warto wybierać pomadki, które są wzbogacone witaminą E i aloesem o właściwościach nawilżających. Szminki wodoodporne można zmyć za pomocą olejku lub specjalnych preparatów do tego przeznaczonych. Z reguły są matowe, dlatego często bywają używane w towarzystwie błyszczyków.

Do pielęgnacji ust przeznaczone są specjalne pomadki bezbarwne. Dostępne są nawet specjalne produkty, które z jednej strony posiadają końcówkę ze złuszczającymi drobinkami usuwającymi podczas aplikacji wysuszoną skórę na ustach. Druga strona aplikatora zawiera substancje, które intensywnie nawilżają i odżywiają usta.

Pomadki produkowane są pod różnymi postaciami. Wciąż najpopularniejsze są sztyfty, ponieważ zapewniają najwygodniejszą aplikację (zarówno bezpośrednio ze sztyftu, jak i za pomocą pędzelka).

[Głosów:6    Średnia:2.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ