Trudne kredyty

Odmowy udzielenia kredytu zdarzają się dużo częściej niż by się mogło wydawać. Niestety uzyskanie perfekcyjnej zdolności kredytowej wcale nie jest takie proste. W życiu zdarzają się różne sytuacje, czasem nagle wyniknie potrzeba posiadania większej ilości pieniędzy, nawet jeśli gonią nas inne zobowiązania finansowe. Jeśli ubiegasz się o kredyt i spotkałeś się już z kilkoma odmowami, to znaczy, że masz do czynienia z trudnym kredytem. Czyli dokładnie jakim?

Trudny kredyt – co to jest?

Sytuacja finansowa niestety rzadko kiedy jest stała. W codziennym życiu dużo łatwiej jest utracić płynność finansową niż ją zyskać. Naglące raty kredytów, spłata raty mieszkania, samochodu, a czasem utrata pracy – wiele rzeczy potrafi się naraz skumulować i przysporzyć o finansowe zachwiania. Częstym rozwiązaniem jest zaciągnięcie kolejnego kredytu, który ma nas wyciągnąć z pętli zadłużenia. Niestety nie zawsze jest to możliwe, szczególnie wtedy, kiedy borykamy się z wieloma niedomkniętymi zobowiązaniami finansowymi. O trudnym kredycie mówimy w przypadku kiedy klient spotyka się z decyzją odmowną bezpośrednio w oddziale banku. Banki rygorystycznie podchodzą do potencjalnych kredytobiorców. Dokładnie prześwietlają jego przeszłość finansową – ilość obecnych zobowiązań, jak radzi sobie ze spłatami i jaki jest jego stały dochód. Jeśli kredytobiorca widnieje w BIK, jako taki, który nie radzi sobie ze spłatami, lub po prostu jest niewypłacalny, to jego zdolność kredytowa drastycznie spada. To z kolei wiąże się z odmową banku w sprawie udzielenia kredytu. Innymi słowy trudne kredyty https://habza.com.pl/trudne-kredyty/ odnoszą się do sytuacji, w której stan finansowy klienta uniemożliwia mu uzyskanie kredytu. Co zrobić w takiej sytuacji? Najlepiej jest zwrócić się po pomoc do doradcy finansowego. Specjaliści przeprowadzają wywiad, szukają najlepszych ofert i ustalają strategię, która ma umożliwić uzyskanie kredytu. Doradcy z Habza Finanse diagnozują problem klienta i na tej podstawie szukają optymalnego rozwiązania.

Trudne kredyty a przekredytowanie

Częstym problemem, który decyduje o trudności uzyskania kredytu jest przekredytowanie.

Oznacza to sytuację, w której klient posiada wiele zobowiązań finansowych, których spłata go przerasta. Tutaj najlepszym rozwiązaniem okazuje się kredyt konsolidacyjny, który łączy wiele zobowiązań finansowych w jedno. Dzięki temu produktowi możesz scalić wiele kredytów w jeden, z mniejszą ratą i dłuższym okresem spłaty. Kredyt konsolidacyjny pozwoli wyjść z trudnej sytuacji finansowej, pomoże uporządkować finanse i odciąży budżet domowy.

Jak poprawić zdolność kredytową?

Zdolność kredytowa decyduje o tym, czy bank udzieli nam kredytu, czy też nie. Niska zdolność kredytowa, najczęściej wiąże się z szybką odmową. Co zrobić w takim przypadku? Na pewno się nie załamywać, ale zobaczyć jakie kroki można podjąć, by poprawić zdolność kredytową. Jednym z nich może być zmiana umowy. Banki preferują umowę o pracę na czas nieokreślony. Drugim krokiem może być spłacenie oraz zamknięcie kart kredytowych, jeśli takowe posiadamy. Warto też uporządkować zaciągnięte chwilówki, które nie spłacane terminowo odbijają się negatywnie na naszej historii kredytowej.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ