Śledź, zdrowa zakąska.

Śledź jest w Polsce bardzo popularną rybą, przyczyną tego jest to, że jego populacja jest bardzo duża, przez co ma naprawdę atrakcyjną cenę. Śledź również jest rybą odrobinę niedocenioną. A jest za co go docenić. Ta tłusta, niepozorna rybka ma wiele wartości. Często myślimy schematami, jak ryba jest tania, to jest niezdrowa, niedobra, gorsza. Myślimy tak, bo niestety czasem tak bywa. Przykładem tu może być panga, ryba, ale raczej odradzana przez dietetyków. Zadać należy więc pytanie: czy śledzie są zdrowe?
Jak większość ryb, tak i śledzie posiadają bardzo dużo wartości odżywczych dla naszego organizmu, między innymi:
– posiadają bardzo dużo białka (w stu gramach, aż siedemnaście gramów),
– posiadają potas (jest bardzo pożądany, ponieważ usuwa z organizmu nadmiar wody oraz w naszym organizmie utrzymuje odpowiednie ciśnienie krwi),
– dobre kwasy tłuszczowe (przyśpieszają one przemianę materii),
– jod (który reguluję pracę tarczycy),
– witaminy (takie jak: witamina A, D, B – B1, B2, B6 i B12. Wpływają one pozytywnie między innymi, na wzrok, paznokcie, włosy, układ nerwowy, oraz kościec),
– magnez (między innymi poprawia koncentrację),
– fosfor (ma dobry wpływ na kości),
– fluor.

Odpowiedź więc sama się nam nasuwa, śledzie to naprawdę bardzo zdrowe ryby. Powinny na naszych stołach gościć znacznie częściej. Nie tylko od święta, czy jako zakąska do wódki.
Przez bogactwo składników odżywczych, śledź, mimo że jest to ryba niezwykle tłusta, wykorzystywany jest w wielu dietach odchudzających. Spotkamy go na przykład w diecie Dukana, czy diecie katabolicznej. Sposobów przyrządzenia śledzia, są niezliczone ilości. Smażone filety, marynowany, po giżycku, po cygańsku, słodko-kwaśny, z żurawiną i orzechami, po tatarsku, w oleju, w occie, na ostro, na słono, na słodko, kwaśno i gorzko. Także każdy znajdzie coś dla siebie. Warto spróbować nowych przepisów i znaleźć coś dla siebie. Opcję, którą polubimy najbardziej. Śledzie po prostu warto jeść, bo są smaczne, bo są zdrowe, bo są tanie.

inwestycjawkadry.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ