Czyszczenie kamienia nazębnego

Warto co jakiś czas iść na wizytę stomatologiczną, aby upewnić się, że nasze uzębienie nie wymaga leczenia. Niektórzy regularnie ściągają kamień, który gromadzi się na zębach i jest to bardzo dobry zabieg, który pozwala utrzymać higienę jamy ustnej. Czasem pod kamieniem mogą pojawić się ubytki, które będą widoczne, dopiero po jego usunięciu.

Czyszczenie zębów z kamienia może być odrobiną bolesne, ale jak najbardziej jest to ból do wytrzymania. Szczególnie w przypadku zębów wrażliwych i odsłoniętych szyjek zębowych ból może być spory. Stomatolog lub asystentka pod ciśnieniem czyszczą zęby mieszanką specjalnego piasku i soli, roztwór ten skutecznie likwiduje kamień, sprawiając, że nasze zęby są dużo bardziej czyste i zadbane.

Warto wykonywać ten zabieg co najmniej raz w roku. Nie jest drogi, a daje niesamowite poczucie komfortu i czystości.

Zęby są ważne, utrzymywanie ich w prawidłowej kondycji odbija się na zdrowiu całego organizmu. Dobrze jest regularnie leczyć zęby i nie doprowadzać do tego, że bolą nas, a my przyjmujemy leki przeciwbólowe, zamiast iść do specjalisty. Czasem zęby zaczynają się czuć po ciążach, porodach i długotrwałym karmieniem. Organizm traci podczas karmienia dużo substancji odżywczych, co odbija się na zdrowiu mam. Zwłaszcza, jeśli laktacja trwa długo, może się tak zdarzyć, albo ciąża następuje jedna po drugiej.

Dobrze jest dbać o siebie. Stan naszych zębów i ich kolor rzuca się w oczy naszym rozmówcom. Biały uśmiech jest jednym z najbardziej pożądanych aspektów, jeśli chodzi o urodę. Jeśli wymaga tego stan zębów, dobrze jest udać się na konsultacje ortodontyczną i zacząć nosić aparat. W przypadku krzywego zgryzu jest to bardzo dobre rozwiązanie. Jednak zęby poddane leczeniu ortodontycznemu, najpierw muszą być wyleczone z wszelkich ubytków. Drogie może być leczenie kanałowe, zwykle jest też długotrwałe. Może ono pochłonąć znaczną część budżetu, ale trzeba chodzić do dentysty i regularnie czyścić je w gabinecie z kamienia, domowe metody, nie zrobią tego tak dokładnie.

ostw.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ