Słabe zasięgi na YouTube

Wiele osób, które tworzą treści na YouTube skarży się na słabe zasięgi na swoich filmach. Chodzi tutaj o to, że pomimo włożonej pracy i często po wielu latach działania na tej platformie nadal ich filmy nie mogą się przebić. Jest to bardzo ciężki temat. Nawet twórcy, którzy dobrze posługują się mediami społecznymi od lat nie wiedzą często jak naprawić taką sytuację. Jest ona często zależna od wielu czynników, które wpływają na słabe zasięgi na danym kanale. Wszystko robi się jeszcze trudniejsze, kiedy dopiero zaczynamy, lub kiedy tworzymy wiele lat, ale bez większych sukcesów. Można tutaj zrzucać winę na jakość treści, jednak istnieje wiele kanałów, które bardzo dobrze przekazują informację w wielu tematykach i pomimo tego nie są popularne. Gdyby każdy twórca znał sposób na sprawdzone prowadzenie kanału zapewne nie byłoby tylu narzekać z tego tytułu w sieci. Trzeba tutaj działać na wiele sposobów. Niektóre z nich są w potwierdzone pod względem swojego działania na pozycjonowanie danego kanału. Jednak wiele tutaj zależy od szczęścia danego twórcy. Czasami dany materiał po prostu stanie się popularny w sieci.

Cenzura

Od pewnego czasu powszechną widomością, która zmartwiła wielu twórców jest to, że wiele słów jest obecnie traktowanych przez YouTube bardzo surowo. Twórcy często nie mogą w pełni przedstawić swojego zdania przykładowo za pomocą danego słowa, które dla YouTuba jest wulgarne. Jest to negatywne zjawisko. Internet w swoim zależeniu miał być wolny. Czasu zmieniają się i wraz z nimi wchodzi coraz więcej zakazów. Niektóre z nich były wiadome od samego początku. Zbyt mocne treści nie mogły trafiać na najpopularniejsze platformy. Jest to zrozumiałe. Nie można popadać tutaj w skrajność. Pomimo to istniała wolność w słowie. Obecnie zmieniło się to. W przypadku użycia złych słów dany film może zostać nawet zdjęty z kanału. Nie jest to sytuacja, która dobrze wpływa na zasięgi. Wszystko robi się jeszcze smutniejsze, kiedy jest to forma zarobku danego twórcy. Wtedy trzeba mocno uważać na publikowane w filmach wypowiedzi i sceny. Jak na razie idzie to w złym kierunku. Wielu twórców przenosi się na inne media. Jednak tam często panują i tak podobne zasady.

Jakość

Zamiast blokowania treści może pojawić się też inny ważny powód słabych zasięgów. Jest on w kompletnie innym typie, niż zły dobór słów. Zależy on też od twórcy. Chodzi tutaj o samą jakość prezentowanych treści. Tego raczej nie będzie można pominąć. Jeżeli chcemy osiągnąć zadowalające nas wyniki będziemy musieli starać się produkować możliwie najlepsze filmy. Musimy zainteresować widownię naszymi filmami. Inaczej nie będziemy mieli zadowalających nas wyników. Obecnie ilość różnego rodzaju filmów jest bardzo duża. Każdy znajdzie coś dla siebie i będzie to w dobrej jakość. Istnieje wiele kanałów, które pomimo wysokiej klasy filmów i tak nie mogą się wybić. Wtedy widać, że brakuje tego czegoś. Widzowie będą oglądać treści, które po prostu będą dla nich interesujące. Być może zmiana formatu będzie tutaj rozwiązaniem. Trzeba próbować wielu sposobów na osiągnięcie danego pułapu oglądalności. Jednak musimy być tutaj bardzo cierpliwi. Ciężka praca, którą połączymy z pasją powinna być dla nas rozwiązaniem tego zagadnienia. Dobrze będzie zastanowić się nad treścią naszych produkcji na YouTube. Może znajdziemy coś do zmiany.

Warto jest odwiedzić stronę https://efectownia.pl/Znajdziemy tam wiele informacji w temacie marketingu, reklamy i innych podobnych treści. https://efectownia.pl/ to sprawdzone źródło wiedzy, dla twórców, ale też dla osób, które poszukają poszczególnych informacji prowadzeniu np. prowadzenia kanału.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ