Jakie pytania warto zadać przed pożyczką?

0
689

Pożyczki osobiste mogą stanowić przystępną alternatywę dla kart kredytowych i pomóc Ci sfinansować duże zakupy, oszczędzając na odsetkach. Bez względu na to, czy chcesz zaciągnąć pożyczkę osobistą w celu konsolidacji długów, sfinansowania remontu domu, sfinansowania kolejnej wielkiej podróży, czy opłacenia przeprowadzki, bardzo ważne jest, abyś miał jasny plan spłaty.

Poniżej kilka pytań, które powinieneś sobie zadać, aby upewnić się, że jesteś dobrze przygotowany do zaciągnięcia nowej pożyczki osobistej.

Jakiej kwoty potrzebuję?

Pierwszym krokiem w wyborze pożyczki osobistej jest określenie, jakiej kwoty potrzebujesz. Najmniejsze rozmiary pożyczek osobistych zaczynają się od około 500 zł, ale większość kredytodawców oferuje minimum od 1000 do 2000 zł. Jeśli potrzebujesz mniej niż 500zł, może łatwiej będzie zaoszczędzić dodatkową gotówkę z wyprzedzeniem lub pożyczyć pieniądze od przyjaciela lub członka rodziny, jeśli jesteś w potrzebie.

Czy chcę płacić moim wierzycielom bezpośrednio, czy też pieniądze mają być wysyłane na moje konto bankowe?

Kiedy bierzesz pożyczkę osobistą, pieniądze są zazwyczaj dostarczane bezpośrednio na twoje konto czekowe. Ale jeśli korzystasz z pożyczki na konsolidację długów, kilku pożyczkodawców oferuje opcję wysłania środków bezpośrednio do innych wierzycieli i pominięcia Twojego konta bankowego. Jeśli wolisz podejście praktyczne lub używasz pieniędzy do czegoś innego niż spłata istniejącego zadłużenia, zleć przelanie środków na swoje konto czekowe.

Jak długo będę musiał je spłacać?

Będziesz musiał zacząć spłacać firmę pożyczkową w miesięcznych ratach w ciągu 30 dni. Większość pożyczkodawców oferuje okres spłaty od sześciu miesięcy do siedmiu lat. Zarówno Twoja stopa procentowa, jak i miesięczna spłata będą zależały od długości pożyczki, którą wybierzesz. Więcej możesz się dowiedzieć na https://pozyczkolog.pl/

Ile zapłacę w odsetkach?

Twoja stopa procentowa zależy od wielu czynników, w tym od Twojej oceny kredytowej, kwoty pożyczki i okresu spłaty (czasu, przez jaki będziesz spłacać pożyczkę). Stopy procentowe mogą być tak niskie, jak 3.49% i tak wysokie, jak 29.99% lub więcej. Zazwyczaj najniższe oprocentowanie otrzymasz, jeśli masz dobry lub doskonały wynik kredytowy i wybierzesz najkrótszy możliwy okres spłaty. Według najnowszych danych, średnie APR dla 24-miesięcznych pożyczek osobistych wynosi 9,63%. Jest to często znacznie poniżej średniego APR dla kart kredytowych, dlatego wielu konsumentów korzysta z pożyczek w celu refinansowania zadłużenia na kartach kredytowych. APR pożyczek osobistych jest najczęściej stałe, co oznacza, że pozostaje takie samo przez cały okres trwania pożyczki.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ