Psychologiczne badania kierowców od a do z

W dzisiejszych czasach każdy dobrze zdaje sobie sprawę z tego jak wyglądają zwykłe badania kierowców, które można wykonać na przykład w badania-kierowcow.warszawa.pl. Mało kto zdaje sobie jednak sprawę z tego, jak wyglądają psychologiczne badania kierowców. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja właśnie dla tych osób, które nie mają zielonego pojęcia, czego można spodziewać się na takich badaniach.

Jak wyglądają psychologiczne badania kierowców?

W trakcie badań wykonuje się proste testy psychologiczne, które są niczym innym jak „pytania i odpowiedzi”. Dzięki kilku prostym pytaniom lekarze są w stanie poznać osobowość potencjalnego kierowcy. Na testach psychologicznych pojawiają się także testy logiczne oraz specjalistyczne badania na aparatach. Bardzo częstym zadaniem jest na przykład szybkie naciskanie na pedał w odpowiedzi na pojawiający się dźwięk albo światło. Badania zakończone są dłuższą rozmową z psychologiem na której dokładnie omawiane są wyniki testów. Jeżeli przejdziemy test to otrzymamy specjalne orzeczenie psychologiczne dla kierowcy, które jest ważne przez 5 lat.

Kto powinien poddać się badaniom psychologicznym?

Badania psychologiczne są niezbędne w bardzo wielu zawodach i nie inaczej jest w przypadku kierowców zawodowych. Każdy kto wiąże swoją przyszłość z prowadzeniem auta musi co 5 lat zaliczać badania psychologiczne dla kierowców. Bardzo często badania psychologiczne muszą wykonać kierowcy, którzy przekroczyli 24 punktów karnych albo osoby, którym odebrano prawo jazdy z powodu alkoholu. Jeżeli mieliśmy wypadek drogowy, to także możemy otrzymać od policji skierowanie na badania psychologiczne.

Predyspozycje do prowadzenia auta

Możliwości kierowania samochodem określane są zawsze przez specjalne badania psychofizyczne. Głównym celem takich badań jest oczywiście stwierdzenie braku przeciwwskazań psychologicznych do kierowania autem, a dokładniej mówiąc do wykonywania zawodu kierowcy. Dzięki badaniom z ruchu drogowego wyeliminowani są wszystkie te osoby, które ze względu na poziom sprawności fizycznej i cech osobowości nie zachowają odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa na drodze. Działania psychologów wbrew pozorom mają bardzo duży wpływ na bezpieczeństwo na drodze.

wypaplani.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ