pokój dziecięcy
fot. pexels.com

Urządzenie pokoju dziecięcego jest niezwykle ważne. To nie tylko ,,widzimisię’’, ale istotny aspekt w kontekście rozwoju dziecka. Jednym z elementów, które są skutecznym wsparciem przytulności pokoju dziecięcego jest oświetlenie, a dokładniej ujmując lampki. Zobacz, po jakie lampki warto sięgnąć.

Zobacz też: http://jegoego.pl/jakie-wybrac-lampki-wtykowe-do-gniazdka-w-pokoju-dzieciecym/

Lampa na suficie – jedna czy kilka

Kluczowym oświetleniem w każdym pokoju jest duża lampa montowana na suficie, zazwyczaj na samym środku. To rzeczywiście prawda, ale warto zwrócić uwagę na inne rozwiązania. Wielu rodziców chwali na przykład lampki wkręcane, które są montowane na całym obszarze sufitu. Dodatkowo lampki te można zamontować w taki sposób, aby mogły one świecić się na różne sposoby. Przy czym montaż jednej dużej lampy takiej opcji nie daje i nie zawsze jest to wygodne, jeśli chcemy wyśrodkować oświetlenie. Oczywiście można i jest to możliwe, aby zamontować jedną dużą lampę i wkręcić do niej żarówkę, której intensywność światła można można modyfikować pokrętłem  – w tradycyjnych lampach i żarówkach jest to zwykły przycisk, który decyduje czy światło jest zgaszone czy zapalone, a w żarówkach zapalanych pokrętłem określa się właśnie intensywność jasności.

Lampki wtykowe

O tym rodzaju lampek nie można zapomnieć. Lampki wtykowe to typ lampek, które ,,wkłada się’’ do kontaktu. Na rynku jest ogromny wybór różnego rodzaju lampek wtykowych. Można wybrać różowe lub niebieskie, z ulubionym superbohaterem dziecka czy też ze zwierzątkiem, jakie maluch lubi najbardziej. Lampki wtykowe dzięki rozmaitym wzorom i kolorom w świetny sposób ocieplają pokój dziecięcy, czynią go bardziej przytulnym, a tym samym bardziej bezpiecznym. Co ważne, zapalanie lampek wtykowych daje mniej światła i jest ono bardziej delikatne, co główna lampa sufitowa. Dzięki temu lampki wtykowe idealnie sprawdzają się wieczorami lub podczas utulania malucha do snu. Lampki wtykowe świetnie rozbudzają wyobraźnię dziecka. W tych lampkach można zamontować żarówki, które dają inne światło – niż tradycyjne, np. niebieskie, zielone itd. To wszystko sprawia, że dla malucha to jest ciekawe.

Przeczytaj też: http://www.zareczona.pl/moj-pierwszy-damski-zegarek-jak-kupic-dobry/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ