plastikowe pojemniki
fot. pexels.com

Szukasz dobrych jakościowo i skutecznych pojemników transportowych, głównie do przewożenia produktów żywnościowych? Dowiedz się, jakimi cechami kierować się przy ich wyborze, aby wybrać te najlepsze!

Zobacz też: http://www.psfs.pl/pojemniki-z-przegrodkami-najwyzszej-jakosci/

Na co zwrócić uwagę przy wyborze pojemnika

W wielu różnych branżach wymagane są odmienne pojemniki do przenoszenia czy też przewożenia produktów żywnościowych. Mogłoby się wydawać, że skoro mówimy o transporcie żywności, to jest to jedyne określenie i wytyczna do zakupu tego typu produktu, natomiast tak nie jest. Uwagę należy zwrócić na różne kwestie podczas wyboru pojemnika plastikowego ze względu na to czy mówimy o przetwórstwie żywności, rolnictwie, produkcji, a może handlu hurtowym czy też detalicznym produktów spożywczych.

To, na co koniecznie musisz zwrócić uwagę, to maksymalny gabaryt, jaki mieści pojemnik z przegrodami. Dobre pojemniki, poza takiej informacji wskazują również, jaki rodzaj produktu zalecają w nim przewozić. Otóż kupując pudło o wytrzymałości 15 kg może mieć oznaczenie, że jest dedykowany np. do owoców większych i cięższych (banany, jabłka), jak i delikatnych – porzeczki, maliny. Pojemniki do przewożenia owoców leśnych zazwyczaj są mniejsze i mają liczne przegródki. To wszystko po to, aby maksymalnie ograniczyć uszkodzenia owoców podczas transportu.

Sprawdź testy

Dobry pojemnik plastikowy z przegródkami do przewożenia produktów żywnościowych powinien mieć atesty. Dotyczą one głównie bezpieczeństwa, wytrzymałości oraz zastosowanych materiałów. To takie podstawowe kwestie i wytyczne, na które należy zwrócić uwagę, ponieważ produkty przewożone w takich pojemnikach (zwłaszcza te większe) mają bezpośredni kontakt z pojemnikami i należy zadbać, aby był on jak najbardziej bezpieczny nie tylko pod kątem przewożenia produktów, ale też wpływu na ich jakość. Dzięki wyborze dobrej jakości produktów możemy mieć pewność, że posłużą na długo, a przewożone w nich produkty żywnościowe będą bezpieczne.

Przeczytaj też: http://www.silvanspa.pl/w-jaki-sposob-mozna-zrobic-przeszczep-wlosow/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ