klej do przedłużania rzęs

Rynek kosmetyków rozwija się bardzo prężnie a nowo otwarte drogerie możemy spotkać dosłownie na każdym kroku. Mimo to, dwudziesty pierwszy wiek to wielki powrót domowych sposobów na pielęgnacje naszego ciała. Sposoby te, często przekazywane z pokolenia na pokolenie, oparte są w pełni na naturalnych składnikach. Dzięki temu, stanowią one idealną alternatywę dla alergików i osób podatnych na uczulenia, których prowodyrami są zawarte w kosmetykach liczne substancje chemiczne. Przyjrzyjmy się zatem domowym sposobom przeciw wypadaniu włosów i spróbujmy ocenić ich skuteczność.

Czy warto zainwestować w preparaty przeciw wypadaniu włosów

przeciw wypadaniu włosówPrzyczyn wypadania włosów jest naprawdę wiele a sam problem dotyka coraz większej ilości osób. Często dolegliwość ta dotyczy młodych ludzi, którzy starają się ją ukryć i za wszelką cenę chcą podjąć z nią skuteczną walkę. Zarówno w internecie jak i w sklepach stacjonarnych, możemy spotkać cały asortyment środków przeciw wypadaniu włosów. Najczęściej, mimo zachęcających haseł reklamowych na opakowaniu, ich skuteczność jest zerowa a po spojrzeniu na skład okazują się one zwykłymi szamponami lub środkami odżywczymi. Według producentów, poza działaniem przeciw wypadaniu włosów, środki te mają powodować wzrost nowych w miejscu tych już utraconych, co od razu powinno nas zaalarmować i zmusić do odłożenia produktu spowrotem na półkę. Łysienie najczęściej spowodowane jest obumarciem komórki włosa, w związku z czym nie istnieje możliwość, by na dotkniętej łysiną powierzchni głowy wyrosły nowe .

Domowe sposoby przeciw wypadaniu włosów

Niska skuteczność oraz wygórowane ceny preparatów przeciw wypadaniu włosów, często zmuszają nas do sięgnięcia po sprawdzone domowe sposoby. Są one bardzo łatwe w przygotowaniu, nie powodują skutków ubocznych a do tego nie uszczuplają naszego budżetu. Skuteczną ofensywę przeciw wypadaniu włosów można wyprowadzić przy pomocy jajek. Są one bogate w wiele witamin, takich jak A, B, D, H, czy minerałów wśród których warto wymienić magnez, krzem oraz żelazo. Ten kompleks bardzo ważnych dla naszego organizmu składników sprawia, że nasze włosy stają się o wiele mocniejsze. Stosowanie kompresów z jajek przeciw wypadaniu włosów bardzo szybko przynosi zauważalne efekty. Regeneracyjnie, na cebulki naszych włosów, działa sok z korzenia czarnej rzodkiewki. Poza działaniem przeciw wypadaniu włosów, sok jest świetnym lekarstwem na problemy z łupieżem oraz łojotokiem. Dobrym sposobem na walkę z utratą włosów może okazać się kuracja za pomocą czosnku. Warzywo te nazywane jest naturalnym antybiotykiem. Zawarte w nim substancje takie jak allilina oraz skordynina stymulują porost włosów i stanowią idealną broń przeciw wypadaniu włosów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ