przeciw wypadaniu włosów

Łysienie w dzisiejszych czasach stanowi bardzo poważny i popularny problem, który dotyka nie tylko panów. Coraz częściej, z problemem nadmiernego wypadania włosów, borykają się kobiety. Często wynika to z nieświadomego stosowania kosmetyków do higieny oraz pielęgnacji naszych włosów. Większość z nich bogatych jest w różnego rodzaju substancje chemiczne, na które w różny sposób może reagować zarówno cebulki włosów, jak i skóra naszych włosów. Coraz bardziej popularnymi na rynku kosmetycznym stają się preparaty przeciw wypadaniu włosów.

Podłoże łysienia oraz domowe sposoby przeciw wypadaniu włosów

przeciw wypadaniu włosówWypadanie włosów może mieć różne źródła. Poza podawanym najczęściej, czyli tym na podłożu genetycznym, łysienie powodować może nadmierny stres, nieodpowiednia dieta czy stosowanie niektórych leków. W niektórych przypadkach konieczna będzie wizyta u dermatologa, gdyż nadmierne wypadanie włosów może być spowodowane chorobami skóry. Istnieje wiele różnych, sprawdzonych i bardzo skutecznych domowych sposobów przeciw wypadaniu włosów. Idealnym panaceum na tę przypadłość są jajka. Popularną kuracją przeciw wypadaniu włosów za pomocą bogatych w minerały jajek są różnego rodzaju maseczki. Do maseczki, poza oczywiście żółtkiem z jajka, można dodać świeżo wyciśnięty sok z cytryny oraz oliwę. Jest to sprawdzony sposób, który stosowany jest od lat jako potężna i skuteczna broń przeciw wypadaniu włosów. Popularną wśród maseczek jest również ta, w której podstawę stanowi wyciśnięty sok z cebuli. Dodajemy do niej łupian, który poza wykazywaniem właściwości przeciw wypadaniu włosów, niweluje problemu z łupieżem, oraz odrobinę soku z cytryny. Wzmacniająco na włosy działa również czosnek.

 

Na co zwrócić uwagę przy zakupie specjalistycznych preparatów przeciw wypadaniu włosów?

 

Jeżeli domowe sposoby zawodzą i zdecydowaliśmy się na zakup specjalistycznych preparatów wykazujących działanie przeciw wypadaniu włosów, warto przyjrzeć się temu, jak wygląda ich skład. Skuteczne produkty powinny zawierać w swoim składzie rzepę, skrzyp polny oraz pokrzywę. Preparaty przeciw wypadaniu włosów powinny posiadać olejek lniany lub wyciąg z chmielu. Jest to bardzo ważny składnik, który powoduje rewitalizację cebulek włosów. Łysieniu zapobiega również korzeń tataraku. Warto zwrócić uwagę, czy wybrany przez nas produkt posiada w swoim składzie minerały. Działanie przeciw wypadaniu włosów wykazuje witamina B, witamina E oraz kwasy omega 6. Ważnym jest, aby kuracja przeciw wypadaniu włosów stosowana była regularnie. W większości przypadków, oczekiwane efekty stają się zauważalne po minimum miesiącu jej stosowania.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ