Damskie torebki często, szczególnie mężczyznom, wydają się być studniami bez dna, w których panuje niemożliwy do opanowania w żaden sposób chaos. Mimo tajemnic jakie kryją przed nami torebki naszych kobiet, w bardzo prosty sposób, jesteśmy w stanie wymienić rzeczy, które są w nich niezbędne. Wśród nich jednym tchem wymienimy portmonetki, telefony komórkowe oraz pomadki i szminki do ust. Coraz popularniejszym gościem w czeluściach kobiecego królestwa staje się jeszcze jeden kosmetyk, czyli pogrubiający tusz do rzęs.

Czym są pogrubiające tusze do rzęs i czemu zawdzięczają swoją popularność?

malowanie rzęsGrube i wyraźnie podkreślone rzęsy kojarzone są z kobiecą urodą już od tysiącleci. Zabiegi podkreślające piękno brwi stosowane były już w starożytnej Grecji oraz w Rzymie. W dzisiejszych czasach, pogrubiający tusz do rzęs jest jednym z niezbędnych narzędzi, zapewniających kobietom zdumiewający wygląd zarówno podczas dnia, jak i podczas wieczornej, oficjalnej kolacji. Pogrubiające tusze do rzęs, zwane inaczej maskarami, występują w niezliczonych wariantach kolorystycznych. Najbardziej popularną z nich jest klasyczna, czyli czarna. Mimo to, na rynku możemy zobaczyć inne, mniej popularne kolory: od czerwonych, przez jasno zielone, aż po te, które w swoim składzie zawierają mieniące się w świetle drobinki złota.

Czym kierować się przy wyborze odpowiedniego pogrubiającego tuszu do rzęs?

Wybór odpowiedniego pogrubiającego tuszu do rzęs wcale nie jest tak prostym zadaniem jakim mógłby się z pozoru wydawać. Przy doborze odpowiedniego koloru maskary, powinniśmy wziąć pod uwagę odcień naszej cery oraz kształt i kolor naszych oczu. Ważne również, aby w danym kolorze czuć się po prostu swobodnie i to właśnie nasze osobiste preferencje powinny stać na czele przed złotymi radami z poradników kosmetycznych. Stojąc przy półce z pogrubiającymi tuszami do rzęs, warto zwrócić uwagę na kształt i wygląd szczoteczki służącej do aplikacji tuszu na nasze rzęsy. Równie ważną rolę odgrywa konsystencja oraz zapach danego produktu. Jakość, a co za tym idzie cena tuszu, uzależnione są również od wielu czynników. Dobry pogrubiający tusz do rzęs nie powinien zostawiać grudek oraz nie być podatnym na rozmazania i wykazywać się jak najlepszą wodoodpornością. Jeśli dany produkt nie będzie posiadać tych cech, nasz makijaż będzie wyglądać niechlujnie a do tego nie będzie on odpowiednio trwały. Pierwsze co powinny uczynić osoby podatne na alergie i uczulenia, to odwrócenie buteleczki z pogrubiającym tuszem do rzęs w celu sprawdzenia jego składu. Jeśli w produkcie występuje składnik, który może podrażniać nasze oko, niezwłocznie powinniśmy odstawić go spowrotem na półkę. Oko to bardzo wrażliwy narząd i nawet najmniejsze podrażnienie może skończyć się poważnymi problemami zdrowotnymi.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ