O związkach

Wiele osób zastanawia się czy w związku lepiej być na co dzień razem czy osobno.
Jedne pary zamieszkują ze sobą, a inne wiodą długie życie w różnych miastach mając głównie kontakt telefoniczny lub internetowy.
Warto zadać sobie pytanie na ile się znamy i czy nie poznamy podstawowych wartości jakie nam daje druga osoba poprzez bliskość fizyczną, nie tylko telefoniczną, mailową czy przez jakiś komunikator. Tymi wartościami jest troska, umiejętność słuchania i rozpoznawania emocji.
Z drugiej strony mieszkając razem nie mamy szans by za sobą zatęsknić, a przez codzienne sprawy zaciera się trochę romantyczność tej relacji.
Jednak będąc blisko, szybciej nauczymy się iść na kompromisy. Więcej pojawia się sytuacji, gdy trzeba wybrać coś co obojgu optymalnie pasuje, lub niekiedy jedna ze stron musi ustąpić.
Mogą się mieszkając razem pojawić częstsze kłótnie, co też trzeba przejść i nauczyć się odpowiednio reagować na drugą stronę.
Związek na odległość może odpowiadać w dużej mierze introwertykom, którzy cenią sobie też dużą dawkę samotności.
Psychologowie twierdzą, że w dłuższej perspektywie czasu nikomu nie służy związek na odległość, ponieważ potrzeba przebywania z ukochaną osobą jest naturalną potrzebą każdego człowieka.
Podsumowując jeśli jesteśmy w związku, któremu towarzyszy codzienny fizyczny kontakt, to poznajemy lepiej drugą stronę, jej wartości i bardziej się docieramy. Natomiast w związku na odległość pojawia się tęsknota i dreszczyk romantyzmu, który można zatracić w zbyt częstym kontakcie razem.

nagrodobiorcy.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ