Jak sobie radzić z uciążliwymi ślimakami w ogrodzie?

Ślimaki to duże utrapienie w ogrodach. Przyprawiają o ból głowy ogrodników, ponieważ potrafią narobić poważne szkody na grządkach. Okazuje się, że największe straty powodują ślimaki nagie, czyli te bez muszli. Jeśli licznie zadomowią się w naszych ogrodach ciężko się ich pozbyć. Co je ślimak? Ślimak preferuje truskawki, maliny, marchew. Z kwiatów lubi cynie, aksamitki, dalie, nasturcje, lilie, astry. Uszkadza rośliny warzywne, ale również te ozdobne. Potrafi wgryzać się w korzeń powodując w nim dziury lub objadać rośliny z liści.
Jak zatem radzić sobie z takimi szkodnikami?
1. Jednym ze sposobów jest umieszczanie w ogrodzie substancji zwabiających ślimaki. Do takich należy piwo oraz warzywa. Umieszczamy w ogrodzie mały pojemnik z piwem lub pokrojonymi kawałkami warzyw. Gdy ślimacze towarzystwo się zbierze, musimy je po prostu wynieść jak najdalej od ogrodu. Najlepiej ustawić kilka takich pułapek.
2. Jeszcze prościej będzie posadzić w ogrodzie takie rośliny, które odstraszają ślimaki. Należą do nich: krwawnik pospolity, parzydło leśne, wilczomlecz, floksy, majeranek, tymianek, szałwia, gorczyca biała, czosnek i cebula. Możemy również przegonić je bzem czarnym lub wrotyczem.
3. Starajmy się regularnie napowietrzać ziemię. Podczas wszelkich tego rodzaju zabiegów, czyli np. podczas grabienia wydobędziemy na powierzchnię jaja ślimaków, które w naturalny sposób ulegną wysuszeniu.
4. Dobrym pomysłem będzie likwidowanie kryjówek. Zatem musimy kosić wszystkie chwasty i wysokie trawy w obrębie ogrodu.

pozytywnazmiana.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ