Nie ma co ukrywać, że ludzie nie są skorzy do badań. Można powiedzieć, że panuje jakieś takie dziwne przekonanie sugerujące, że nieobowiązkowe badanie to przymus. Takie podejście do sprawy jest ogromnym błędem. Można powiedzieć, że takie podejście do sprawy może kiedyś mieć ogromny wpływ na życie. Czym jest nowotwór chyba nie trzeba nikomu tłumaczyć. Można też powiedzieć, że mnóstwo osób umiera z powodu nowotworów i pewnie mnóstwo umrze. Ktoś może powiedzieć, że jest mi bardzo przykro, ale co mnie to obchodzi? Takie podejście do sprawy jest jednak oczywiście nieodpowiednie i to patrząc z perspektywy dwóch kwestii. Kwestia numer jeden to stosunek do innych ludzi. Można powiedzieć, że mowa o całkowitym braku szacunku do innych ludzi, a kiedy brakuje szacunku to jest po prostu źle. Można rzec, że nie ma tutaj choćby niewielkiego pola do dyskusji, każda rozsądna osoba przyzna rację. Kwestia numer dwa to fakt, że choroba może dotknąć każdego. Nikt nikomu źle nie życzy, ale taka jest prawda, a o prawdzie trzeba mówić. Można powiedzieć, że trzeba mówić o prawdzie do momentu, aż wszyscy wszystko zrozumieją. Poza tym, czy to wszystko na temat tego, dlaczego warto się badać? Wczesne wykrywanie nowotworów może znacząco zwiększyć szansę na wyleczenie. Zresztą wystarczy porozmawiać z lekarzem. Każdy lekarz powie dokładnie to samo. Warto też może powiedzieć, że oczywiście nowotwór to taki najbardziej wyrazisty przykład. Przykład, który po prostu musi trafić do wszystkich, nie ma innego wyjścia.

W zasadzie informacje podane w tekście można uznać chyba za wystarczające. Jeżeli informacje podane w tekście można uznać za wystarczające to nie pozostaje nic innego, jak po prostu dokonać szczegółowego podsumowania. Niemniej niech może każda osoba samodzielnie zajmie się podsumowaniem. Można powiedzieć, że jeśli komuś zależy na swoim zdrowiu, nie powinno być kłopotów z podsumowaniem.
Warto jeszcze może coś dodać na koniec. Otóż, jeżeli są jakieś wątpliwości, nie ma co się wstydzić lekarzy. Lekarz jest od tego, żeby pomóc.

fitnesstube.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ