Na przyszłość

Ważny dzień dla dwojga ludzi, ważny dzień dla rodziny i najbliższych. Zapewne nie ma w życiu kobiety i mężczyzny, którzy darzą się uczuciem ważniejszej daty niż data ich własnego ślubu.
Przygotowania do tej uroczystości rozpoczynają się w większości przypadków już parę godzin od oświadczyn. Tak wiele trzeba zaplanować:
– lista gości,
– sala,
– sukienka,
– zespół,
– menu,
– miejsce ceremonii, kościół.
Przy całym ogromnym zamieszaniu towarzyszącym przygotowaniom do uroczystości ślubu i wesela. Warto choć przez chwilę zastanowić się nad sakralną częścią tej uroczystości. Nie ograniczając się jedynie do wyboru miejsca, kościoła, w którym odbędzie się uroczystość zaślubin, ale również warto pochylić się na oprawą i zawartością zawarcia sakramentu małżeństwa.
Oczywiście młodzi narzeczeni i ich rodziny nie maja wpływu na przebieg mszy świętej w trakcie, której zawarty będzie związek małżeński, jednak już na poszczególne elementy ceremonii jak najbardziej.
I tak jak, tradycją jest ubieranie świątyń na uroczystość zaślubin czy dobór oprawy muzycznej w poszczególnych momentach ceremonii, tak ważnym staje się dobór czytania na ślub.
Warto zadbać o ten element, aby stanowił odpowiedniej mocy przesłanie zarówno dla młodych jak i zaproszonych gości.
Pismo Święte przepełniona jest czytaniami, z których można użyć, aby uświetnić uroczystość zaślubin. Czerpać należy nie tylko ze znanych wszystkim fragmentów listów np. św. Jana czy hymnów
Warto rozważyć również: Księgi Starego Testamentu, począwszy do Pierwszej Księgi Genesis, gdzie mamy wspaniały obraz wspólnoty jaką stanowią pierwsi ludzie Adam i Ewa. Jaką stanowią jedność i wspólne uzupełnienie.
Należy również zwrócić uwagę na historie ze Starego Testamentu takie jak np. historia Abrahama i Sary ich długo letniej miłości opartej na zaufaniu i nadziei na posiadania potomstwa.
Szukając odpowiedniego dla swojej uroczystości fragmentu warto zatrzymać się na Psalmach. Stanowią one nieprzebrane źródło, z którego można czerpać, również Pieśni nad Pieśniami będą stanowiły odpowiednią oprawę.
Nowy Testament również pełen jest inspiracji i z niego z łatwością wybierzemy odpowiednie czytanie na nasz ślub. Warto jednak pamiętać, że równie istotnie jest słowo, które zostanie wygłoszone po odczytaniu wybranych czy zasugerowanych przez nas fragmentów Pisma Świętego.
Dlatego watro przeprowadzić rozmowę z osobą, która będzie wykaszała słowo, kazanie na uroczystości ślubu. Warto, żeby poznała przyszłych małżonków ich historię, osobowość plany. Pozwoli to na stworzenie odpowiednie atmosfery podczas ceremonii. Ale także na wyciągnięcie z wybranych fragmentów czytań przesłania na przyszłość dla młodej pary.
Poświęcenie temu zagadnieniu większej chwili w przygotowaniach do tej uroczystości na pewno nie zaszkodzi, a z pewnością przyniesie satysfakcje zarówno przy poszukiwaniach i wyborze odpowiedniego fragmentu jak również przy jego wysłuchaniu. Warto się w to zaangażować, aby się zapomnieć co nami kierowało, kiedy decydowaliśmy się na ślub.

zespolnapiecia.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ