Kiedy warto skorzystać z obsługi prawnej firm?

Z wieloma aspektami prowadzenia działalności gospodarczej można poradzić sobie samodzielnie, jednak niektóre problemy są zbyt skomplikowane, by rozwiązać je bez pomocy prawników. Kiedy warto skorzystać z obsługi prawnej firm? Do kogo kierowana jest ta usługa?

Obsługa prawna dla firm każdej wielkości

Niewiele przedsiębiorstw może pozwolić sobie, by zatrudnić na stałe własnego prawnika. Normą jest obecnie korzystanie z pomocy kancelarii, oferujących kompleksową obsługę prawną firm. Dzięki takiemu rozwiązaniu obniża się koszty korzystania z pomocy prawnika, a także ma się możliwość współpracy z osobami specjalizującymi się w różnych gałęziach prawa. Kancelaria może reprezentować firmę przed różnymi organami, wspierając zarówno w kwestiach podatkowych, celnych, jak i związanych z egzekwowaniem zaległych płatności.

Z obsługi prawnej firm warto skorzystać w każdej sytuacji, gdy potrzebuje się długofalowej współpracy z prawnikiem. Kompleksowa usługa jest mniej kosztowna niż pojedyncze porady, a dodatkowo jedna kancelaria dobrze zna sytuację przedsiębiorstwa i lepiej odpowiada na jego potrzeby. Dzięki współpracy z tymi samymi prawnikami, łatwiej jest rozwiązać problemy związane z przekształceniem spółki, czy też wynegocjować lepsze warunki nowych umów z kontrahentami.

Obsługa prawna firm – kiedy jest potrzebna?

O tym, kiedy skorzystać z usług kancelarii prawnej, decyduje sam właściciel przedsiębiorstwa, jednak z reguły najlepszym rozwiązaniem jest obsługa prawna firm od początku ich istnienia. Prawnicy pomagają założyć działalność, przygotować jej status, a następnie zajmują się bieżącą obsługą prawną firmy. Dzięki pomocy kancelarii zmienia się formę prawną spółki, dokonuje się korekt wpisu do KRS oraz przygotowuje się nowe umowy dla pracowników zatrudnionych w przedsiębiorstwie.

Obsługa prawna firm jest szczególnie ważna w trudnych okresach działalności, gdy pojawiają się różnego rodzaju problemy. Kancelaria jest w stanie wynegocjować nowe warunki umów z dostawcami i odbiorcami, chroniąc przed upadłością przedsiębiorstwa. Dodatkowo prawnicy reprezentują spółkę w sądzie w przypadku sporów z pracownikami i wierzycielami, co ułatwia rozwiązanie konfliktów w sposób zadowalający dla obu stron. Często spory udaje się zażegnać zanim wejdzie się na drogę sądową, dzięki czemu koszty związane z obsługą prawną są niewysokie.

Artykuł powstał w oparciu o materiały znalezione na aliantlaw.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ