Znajomy zapach porannej kawy, spotkanie z przyjaciółmi, ciężka pobudka po wyczerpującym dniu- która z nas nie myśli wtedy o dużej filiżance ulubionej kawy. Często słyszymy jednak, że jej picie niekorzystnie wpływa na nasze ciało. Straszy się nas również odwodnieniem, chorobami serca czy wrzodami żołądka. Mamy dla was bardzo dobrą wiadomość – kawa przysparza nam wiele korzyści. Należy tylko pić ją z rozsądkiem.

Dawniej starano się nam udowodnić, że kawa odwadnia nasz organizm. Najnowsze badanie wykazały jednak, że wypicie odpowiedniej dawki kawy przez ćwiczeniami fizycznymi nie tylko działa korzystnie na nasze organizm, bowiem sprzyja wydolności.
Kawa sprawia także, że poprawia się nasza koncentracja, bowiem zawarta w niej kofeina pobudza nasze szare komórki oraz przywraca odpowiednie funkcjonowanie mózgu, dzięki czemu możemy spokojnie dokończyć ciężki projekt w pracy.
Dobra wiadomość także dla chorych na cukrzyce- regularne picie kawy zwiększa wrażliwość na insulinę i przyspiesza metabolizm cukrów. Nie musimy się również obawiać, że picie kawy grozi nam zawałem. Wręcz przeciwnie, jeżeli będziemy utrzymywać jej odpowiednią dawkę, czyli około dwie kawy wręcz obniża prawdopodobieństwo zawału.

Ulubioną kawę możesz pić na wiele sposób: po turecku, pod ciśnieniem, przez papierowy filtr czy instant. Każdy z nas na pewno znajdzie swój ulubiony sposób.
Poza przedstawionymi atutami picie kawy posiada jeszcze jedną istotną cechę- niepowtarzalny smak i aromat. Każdy poranek z filiżanką swojej ulubionej kawy jest na swój sposób wyjątkowy.

wrastajacypaznokiec.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułWakacje
Następny artykułWiosenne alergie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ