Wakacyjna opalenizna jest dumą nie jednej kobiety. Sztuka opalania się jest skomplikowana i wymaga czasu oraz poświęcenia. Dlatego też wiele pań nie chce, aby z trudnemu uzyskany złotobrązowy lub czekoladowy odcień zmył się w przeciągu miesiąca. Z pomocą przychodzą wtedy triki, które pozwalają zachować opaleniznę na dłużej. Chcesz je poznać? Zapraszamy do naszego artykuły.

Jak zatrzymać opaleniznę na dłużej?

Leżenie godzinami na słońcu i sprawianie, że skóra będzie przypominać kolorem tą mieszkańców Afryki, nie sprawi, że opalenizna utrzyma się do przyszłego lata. W trudnej sztuce opalania się liczy się bowiem jakość, a nie ilość. Długotrwałe leżenie na słońcu i spalanie skóry może prowadzić do jej wysuszenia i powstawania zmian barwnikowych oraz zmarszczkowych. Dlatego też w trakcie opalania należy obowiązkowo używać kremów z filtrem i olejków do opalania, a także unikać największego promieniowania. Wtedy to zwiększamy szansę, że brązowa opalenizna będzie się trzymać dłużej, a nie zejdzie wraz z poparzoną skórą. Wynika to z tego, że systematyczne opalanie jest trwalsze.

Dieta na utrzymanie opalenizny

Jednym ze sposobów na utrzymanie opalenizny jest dostarczanie do organizmu beta karotenu. Jest on zawarty w takich produktach spożywczych jak marchewka, morele, brzoskwinie, papryka, pomidory i dynia. Pomaga on utrwalić opaleniznę, a dodatkowo chroni skórę przed poparzeniami słonecznymi. O włączenie beta karotenu do diety warto zadbać jeszcze przed opalaniem – dzięki temu przygotowuje się skórę do przyjęcia większej dawki słońca. Oprócz samego beta karotenu dieta na utrzymanie opalenizny powinna zawierać dużo witaminy B, E i C.

Peeling na opaleniznę

Wiele osób decyduje się zrezygnować z peelingowania opalonej skóry. Obawiają się one, że peeling zetrze opaleniznę. Jest to jednak błąd. Brązowy kolor skóry tkwi w skórze właściwej, a nie w naskórku, który ściera się peelingując ciało. Odpowiednio dobrane peelingi, które są sygmatycznie wykonywanie, sprawia, że z warstw skóry wydobędzie się opaleniznę oraz odświeży jej koloryt. Na opaloną skórę poleca się wykonywanie peelingów raz w tygodniu najlepiej pod chłodnym prysznicem. Jeżeli chce się zachować opaleniznę na dłużej, należy natomiast unikać gorących kąpieli, które zmiękczają naskórek i ułatwiają usuwanie opalenizny. Chcą na dłużej zatrzymać opaleniznę, dobrze jest też zrezygnować z sauny, łaźni parowych, jacuzzi oraz solarium.

Kosmetyki uwydatniające opaleniznę

Na opaloną skórę należy stosować kosmetyki nawilżające. Do podkreślenia opalenizny można także używać delikatnych balsamów brązujących, które wydobędą złotobrązowy odcień skóry i zachowają o na dłużej. W dbaniu o opaleniznę pomagają również kosmetyki z olejkiem awokado oraz pestkami winogron. Składniki te odżywiają skórę oraz poprawiają jej koloryt. Unikać natomiast należy kosmetyków zawierających kwasów owocowe, czyli np. maseczek ogórkowych, truskawkowych czy soków z cytryny. Na opaleniznę nie powinno się także stosować kremów rozjaśniających i wybielających.

Odpowiednie dbanie o opaleniznę pozwoli zachować ją nawet do przyszłych wakacji oraz sprawi, że skóra będzie zdrowa i dobrze odżywiona. Osoby, które o swojej wakacyjnej opaleniźnie szybko zapomną, muszą liczyć się z tym, że zniknie w okolicach miesiąca od pojawienia się.

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ