astronauta

W dzieciństwie bardzo duża ilość chłopców marzy o tym, aby zostać w dorosłym życiu astronautą. Jednak nie mieliśmy pojęcia jako dzieci  jak ciężko jest zostać astronautą i jak bardzo wymagający jest ten rodzaj pracy. Lot w kosmos jest czymś o wiele bardziej skomplikowany, niż lot w najbardzej odległe miejsce na świecie. Jak wygląda praca astronauty w rzeczywistości? Jakie są największe wady i zalety bycia astronautą? Odpowiadamy!

Przeczytaj też: https://www.zawody.pl/praca-astronauty-jak-wyglada-wymagania-obowiazki/ 

Praca astronauty – jak wygląda?

Astronauci przygotowani są do tego, aby w przyszłości podróżować w kosmosie oraz w tamtym miejscu pracować. Wykonują oni działania związane z eksploatacją kosmosu. Obecnie wyróżnia się dwa typy astronautów wybieranych do lotów w kosmos. Są to: astronauci specjalizujący się w misjach, a także piloci. 

Misyjni, zajmują się prowadzeniem eksperymentów, satelitami oraz utrzymywaniem statku kosmicznego w dobrej formie. Wykształcenie które posiadają może być związane z inżynierią, nauką i medycyną. Oprócz tego zajmują się oni edukowanie młodych studentów o tym, jak wygląda ich praca. Inspirują oni młodych do podążania tą ścieżką kariery.

Piloci natomiast zajmują się sterowaniem promów kosmicznych oraz pilotowanie międzynarodowych stacji kosmicznych. Odpowiadają oni za całą załogę oraz prowadzenie misji to od nich zależy sukces całej ekspedycji oraz bezpieczeństwo podczas lotu.

Jakie są największe wady oraz zalety pracy jako astronauta?

Z pewnością największą zaletą jest fakt, że możemy polecieć w kosmos! Dla niektórych będzie to spełnienie marzeń. Odkrywanie wszechświata jest naprawdę niemałym osiągnięciem oraz ogromnie fascynującym. Zdecydowanie jest czymś ciekawszym, niż praca w korporacji. Oprócz realizację swoich marzeń pomagamy całej ludzkości poznać tajniki tego, jak wygląda życie pozaziemskie.

Jednak ta praca, jak każda inna posiada też swoje wady. Należą do nich osłabienie kości oraz mięśni. Astronauci narażeni są też na ogromny stres. Jest to zawód dla osób silnych psychicznie, a także fizycznie. Zanim zostaniemy astronautą powinniśmy przejść przez ogromną ilość szkoleń oraz testów wytrzymałościowych. Do tego czekają nas godziny rozmów z psychologami, którzy stwierdzą to czy nadajemy się do podróży w kosmos.

Zobacz też: http://www.zareczona.pl/astronauta-ile-zarabia/

[Głosów:1    Średnia:1/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ