Pościel bawełniana

Bawełna to jeden z najchętniej wykorzystywanych w naszym kraju rodzajów materiału. Korzystają z niej zarówno przedsiębiorstwa odzieżowe, produkujące ubrania różnego typu i zastosowania, jak i przedsiębiorstwa produkujące zastawy pościeli. W każdym przypadku bawełna gwarantuje nie tylko dużą wytrzymałość, ale jest również niezwykle przyjemna w dotyku. Dlatego, z bawełny korzysta się szczególnie chętnie w produkcji bielizny oraz zestawów pościelowych. Zgodnie z opinią specjalistów, bawełna jest najczęściej wykorzystywanym naturalnym materiałem do produkcji poszew, poszewek i prześcieradeł. Zapraszamy do lektury, w trakcie której podpowiemy – w czym tkwi wyjątkowość pościeli bawełnianej oraz dlaczego warto spędzać pod nią noc zarówno zimą, jak i w okresie wysokich temperatur.

Bawełna – dlaczego tak chętnie pod nią śpimy?

Bawełna to włókno naturalnego pochodzenia, produkowane z rośliny o tej samej nazwie. Bawełna jest jednym z najczęściej stosowanych materiałów w całym światowym przemyśle tekstylnym. Wynika to oczywiście z różnych cech bawełny, niezwykle korzystnie wpływających na tworzoną za jej pomocą odzież. Do najważniejszych zalet bawełny należą:

– duża wytrzymałość na oddziaływanie czynników fizycznych – takich jak rozciąganie, darcie, drapanie,

– miękka struktura, niezwykle przyjemna w trakcie dotyku oraz kontaktu z całym ciałem,

– duży poziom absorpcji wilgoci.

Ponadto, kontakt z bawełną nie powoduje reakcji alergicznych ani nie wywołuje innego negatywnego wpływu na zdrowie człowieka. Dlatego, w odzieży bawełnianej często chodzą alergicy.

Bawełna jest stosowana zarówno samodzielnie, jak i występuje w różnego typu mieszankach materiałowych. Znajdziemy między innymi materiały bawełniane wyprodukowane z dodatkiem wełny, lnu lub włókien syntetycznych.

Pościel bawełniana – na zimę czy lato?

Bawełna to materiał wykorzystywany do produkcji pościeli rozmaitych typów – poszew, poszewek, prześcieradeł oraz innych. Pościel bawełniana jest przyjemna w dotyku, posiada delikatną, odczuwalną opuszkami palców fakturę oraz jest bardzo elastyczna. Niezwykłe właściwości chłonne tego materiału sprawiają, że pościel bawełniana nadaje się do stosowania przez cały rok. Zimą, pościel będzie skutecznie izolować temperaturę naszego organizmu, zapobiegając nawet najmniejszej utracie ciepła. Latem natomiast bawełna będzie chłonąć wilgoć (w tym nadmiernie produkowany pot), poprawiając komfort naszego snu.

Pościel bawełniana jest przy tym niezwykle trwała. Można stosować ją przez wiele lat, jednak – wymaga regularnego prasowania. W innym wypadku może być nadmiernie zmięta oraz tracić przyjemną w dotyku, oryginalną fakturę. Warto przy tym podkreślić, że regularne prasowanie nie wpływa negatywnie na stan pościeli bawełnianej, lecz wręcz przeciwnie – pozwala zachować ją w dobrej kondycji.

Pościel bawełniana występuje w rozmaitych rozmiarach. Znajdziemy niemal wszystkie najczęściej stosowane rozmiary – największe to oczywiście komplet pościeli 200×220, najmniejsze natomiast to zestawy przeznaczone dla jednej osoby. Przeglądając potencjalne dostępne komplety, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na to, czy materiał stanowi wyłącznie bawełna, czy też bawełna z domieszkami włókien innych rodzajów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ