Pękające pięty – przyczyny i sposoby leczenia.
Najczęstszą przyczyną pękających pięt jest zbyt niska wilgotność skóry. Problem ten dotyczy zarówno kobiet jak i mężczyzn. Jest to problem przede wszystkim estetyczny, krępujący głównie w okresie letnim, kiedy nosimy obuwie odsłaniające skórę pięt.
Na szczęście jest to problem, z którym można sobie łatwo poradzić.
Poniżej znajduje się kilka sprawdzonych metod na to jak poprawić wygląd skóry na piętach.
Skuteczną metodą jest moczenie stóp w wodzie z miodem. Miód jest naturalnym środkiem nawilżającym. Dodatkowo skutecznie leczy infekcje, ponieważ zawiera w swoim składzie związki przeciwbakteryjne.
Substancją, która znacznie poprawia nawilżenie skóry na piętach jest parafina. Jeśli chcemy skorzystać z dobroczynnego wpływu parafiny należy ją rozpuścić wraz z olejem kokosowym. Kiedy substancja ostygnie należy ją równomiernie rozprowadzić po stopach. Najlepsze efekty można zauważyć jeśli zostawimy taką mieszankę na stopach na całą noc, a regularne stosowanie tego zabiegu pomoże skutecznie pozbyć się popękanej skóry.
Kolejnym naturalnym sposobem na uzyskanie pięknej skóry na stopach jest stosowanie octu jabłkowego. Ocet jabłkowy zmiękcza skórę na stopach dzięki czemu usunięcie martwego naskórka jest o wiele prostsze. Bardzo dobrze jest moczyć stopy przynajmniej 15 minut w misce z ciepłą wodą oraz 250 mililitrami octu jabłkowego. Naskórek, który zmięknie w bardzo łatwy sposób usuniemy za pomocą pumeksu. Na koniec zostanie nam jedynie nawilżenie stóp po zabiegu.
Owsianka to bogactwo składników odżywczych, a stosowanie jej na popękane pięty jest wspaniałym pomysłem. Aby skorzystać z dobroczynnego wpływu owsianki należy przygotować specjalną papkę z płatków owsianych oraz oleju jojoba. Otrzymaną w ten sposób maseczkę należy nałożyć na całą skórę stóp i tak pozostawić na minimum pół godziny.
Wymierne efekty z wyżej wymienionych metod przyniesie nam regularne ich stosowanie, zaleca się wykonywanie takich zabiegów przynajmniej co drugi dzień.

witalnamama.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ