To połączenie na pierwszy rzut oka wydaje się niemożliwe. Inżynier, informatyk i biznesmen w jednym? Brzmi jak opowieść o jednym z pracowników osławionej Doliny Krzemowej. W Polsce studia informatyczne (także te prowadzone przez politechniki i kończące się nadaniem tytułu inżyniera) nie przygotowują absolwenta do poradzenia sobie z rynkowymi realiami. Osoba, która ukończyła informatykę na studiach wyższych, musi jeszcze zrozumieć podstawowe zasady działania rynku, jego specyfikę, a także poznać potrzeby start-upów i biznesów, dla których będzie mógł pracować. O taki aspekt są poszerzone studia Informatyka w biznesie – studia inżynierskie. WSB Toruń przygotowała ofertę dla osób, które od początku chcą świadomie kierować swoją karierą.

Teoria to nie wszystko

Obecnie branża IT wciąż poszukuje wielu pracowników i nic nie wskazuje na to, by w najbliższym czasie zapotrzebowanie na informatyków i innych, pokrewnych specjalistów, miało znacząco spaść. Nie oznacza to jednak, że w każdym przypadku absolwent informatyki jest dobrze przygotowany do podjęcia pracy w branży. Dodatkowo wysokość płac przyciąga coraz więcej osób chętnych do uczenia się programowania czy poznawania technologii baz danych. To sprawia, że już wkrótce konkurencja w branży IT może przybrać niebezpieczne rozmiary. Jak się przed tym zabezpieczyć? Dobrym pomysłem może być studiowanie na kierunku informatycznym, ale przystosowanym do potrzeb szeroko rozumianego biznesu. Do takich kierunków należy np. informatyka w biznesie – studia inżynierskie. Toruń postawił w tym wypadku na zajęcia z praktykami, którzy nie tylko przekażą studentom niezbędną wiedzę informatyczną, ale także nauczą, jak poruszać się w świecie zaawansowanych technologicznie przedsiębiorstw. Taki kierunek dostępny jest w ofercie Wyższej Szkoły Bankowej.

Studia dostosowane do wymagań rynku

Firmy nie chcą tracić zbyt dużo czasu na przygotowanie pracownika do wykonywania przez niego określonej pracy. Podobnie jest w przypadku informatyków. Studiowanie na kierunku dostosowanym do potrzeb ułatwia późniejszą współpracę nawet z największymi firmami. Informatyka w biznesie Toruń jest zresztą współtworzona przez osoby związane z branżą; to właśnie z partnerami biznesowymi z IT konsultowane są specjalności, to także oni zapewniają studentom możliwość odbycia stażu we własnej firmie. Niewątpliwą zaletą kierunku jest możliwość zdobycia nawet kilkunastu międzynarodowych certyfikatów informatycznych. Wykwalifikowany inżynier informatyki, rozumiejący potrzeby biznesu i potrafiący je zaspokoić, mający doświadczenie w pracy dla największych firm z branży IT? Tak, to brzmi zachęcająco, a w dodatku niedługo może być konieczne, by wyprzedzić liczną konkurencję.

Artykuł sponsorowany.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ