Hemoroidy problem wielu z nas

Czym są hemoroidy i jak najlepiej je leczyć? Na te i wiele innych pytań związanych z tak dokuczliwą chorobą XXI wieku szuka odpowiedzi wielu z nas. Jednak na początku trzeba dobrze zapoznać się, z czym mamy do czynienia, aby móc sobie z tym poradzić.
Hemoroidy stały się chorobą cywilizacyjną. Choruję na nią praktycznie co 3 dorosła osoba na świecie. Jest niestety jedną z tych, o których mówimy cicho albo nie mówimy wcale ze względy na wstyd. Jednak nie mamy się czego wstydzić! Podstawą w takiej sytuacji jest udanie się do odpowiedniego lekarza. To właśnie on będzie nam w stanie pomóc czasami nawet w bardzo szybkim czasie uporać się z naszym dotkliwym problemem. Wywiad i badanie to podstawa do leczenia. Ale teraz trochę o samej chorobie.
Ból, pieczenie, to tylko niektóre objawy towarzyszące hemoroidom. Dolegliwości te bowiem sprawiają trudność i ograniczają nasze życie.
Hemoroidy dzielą się według stopnia zaawansowania, na te I stopnia, II, III i IV.
Pierwszy stopnień to hemoroidy zewnętrzne lub i wewnętrzne. Jest to stadium najlżejsze. Ich leczenie zwykle opiewa na maściach, tabletkach.
Drugi stopień jest już bardziej zaawansowanym stadium choroby. Jednak i tu również stosuję się maści w celu wyleczenia. Nową metodą na rynku jest również leczenie przez krioterapię. Jednak jeśli metoda ta nie jest zbyt skuteczna, stosuje się gumkowanie czyli założenie gumki na hemoroid w celu odcięcia dopływu krwi. Po pewnym czasie obumiera on i samoistnie odpada.
Kolejnym stopniem jest stopień III. Występują tutaj już hemoroidy wypadające, czyli takie, które samoistnie nie są w stanie wrócić na „swoje” miejsce. Jest to już stadium dokuczliwe, które utrudnia nam prawidłowe funkcjonowanie. Jednak i w tym przypadku leczenie nie od razu należy kierować na tory operacyjne. Istnieje bowiem możliwość wyleczenia ich tak jak w przypadku wcześniej opisywanych stopni.
Ostatnim jest stopnień IV którego leczenie niestety jest już możliwe tylko poprzez operację całkowitego usunięcia.
Choroba ta nie jednemu z nas uprzykrza życie. Ciągłe dolegliwości stawiają nas często w niekomfortowych sytuacjach. Jednak należy pamiętać, że w każdym stadium jest do całkowitego wyleczenia. Trzeba pokonać wstyd, i udać się do specjalisty, który jest w stanie nam pomóc. Czasami tak nie wiele potrzeba aby zwalczyć je całkowicie i wrócić do normalnego niczym nie ograniczonego życia. W dzisiejszych czasach dolegliwość ta jest tak powszechna, że nie należy się tego bać. Zadbajmy o nasze zdrowie w każdym aspekcie. Zdrowy tryb życia, częste spacery pozytywnie wpłyną na naszą walkę z tą dolegliwością. Dieta bogata w błonnik pomaga naszym jelitom prawidłowo funkcjonować a co za tym idzie nie będziemy mieć problemów.
Życie nie jednego z nas jest pełne wyzwań, stresu, nie mamy czasu na normalny posiłek, czy odpoczynek. Ale zatrzymajmy się na chwilę, znajdźmy czas dla siebie i naszego zdrowia. Pozwoli nam to na odnalezienie spokoju jak i poprawę. Zwolnijmy tępo, zadbajmy o siebie i naszych bliskich. Jesteśmy to winni naszemu organizmowi, który przecież jest dla nas tak ważny.

niezawal.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ