farbowanie i wypadanie

W dzisiejszych czasach większość kobiet regularnie farbuje swoje włosy. Niektóre z nich, dokonują zmian koloru swojej fryzury nawet kilka razy w miesiącu. Niewątpliwie, stosowanie farb , poprzez zawarte w nich liczne substancje chemiczne, nie jest zdrowe dla naszych włosów. Wiele osób w częstym  farbowaniu, doszukuje się powodu ogólnego osłabienia kondycji włosów a w konsekwencji ich uraty. Przyjrzyjmy się zatem, jaka zależność łączy farbowanie i wypadanie włosów.

Co powoduje wypadanie włosów?

Przyczyn wypadania włosów można doszukiwać się na wielu płaszczyznach. Utrata włosów często związana jest z przejściem ciężkiej choroby lub może być spowodowana przebytą operacją. Po powrocie do zdrowia, problem wypadających włosów najczęściej znika. Innym z powodów przez który tracimy swoje włosy, może być nadmierny stres. Ważną rolę w utrzymaniu kondycji naszych włosów odgrywa również zachowanie prawidłowej równowagi hormonalnej w naszym organizmie. Objaw ten można zauważyć u kobiet, które niedawno narodziły dziecko. Powodu nadmiernej utraty włosów można doszukiwać się również w zażywaniu pewnych lekarstw. Zwykle, po ich odstawieniu, problem znika. Poza wyżej wymienionymi przyczynami warto zaznaczyć, że często w jednej parze idą ze sobą farbowanie i wypadanie włosów.

Czy istnieją czynniki łączące ze sobą farbowanie i wypadanie włosów?

farbowanie i wypadanieBez różnicy, czy stosujemy farbę w celu rozjaśnienia włosów, maskowania siwizny czy do ich koloryzacji, jej stosowanie nie jest zdrowe dla naszych włosów oraz skóry na głowie.  Stosowanie farb sprawia, że nasze włosy stają się suche i łamliwe. Aby farbowanie i wypadanie włosów nie było jednoznaczne, warto zadbać o odpowiednie zabezpieczenie naszych włosów podczas tego zabiegu. Skutecznym preparatem, który niweluje zależności pomiędzy farbowaniem i wypadaniem włosów, może okazać się specjalistyczna  odżywka, stosowana bezpośrednio po umalowaniu włosów. Ważnym jest, aby w odpowiedni sposób dobrać farbę. Nakładany przez nas kolor powinien być jak najbardziej zbliżony do naturalnego. Osoby podatne na różnego rodzaju uczulenia, wspólnego czynnika łączącego farbowanie i wypadanie włosów, mogą doszukiwać się w składzie farby. Możliwe, że ich wypadanie spowodowane jest jednym ze składników produktu.  Związek między farbowaniem i wypadaniem włosów, może mieć podłoże na polu skórnym.  Podrażnienie skóry powoduje nadmierne drapanie się po powierzchni głowy, co może doprowadzić do ich znacznej i zauważalnej utraty.

[Głosów:2    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ