farbowanie włosów przez czepek

Większość kobiet deklaruje, że choć raz w życiu zmieniły swój naturalny kolor włosów przez farbowanie. Niektóre z nich farbują swoje włosy regularnie od wielu lat. Gama kolorów dostępnych farb do włosów naprawdę imponuje. Wśród nich możemy znaleźć występujące naturalnie barwy jak blond, brąz, kolor czarny lub rudy. Nadanie swoim włosom bardziej egzotycznego wyglądu nie stanowi dziś problemu. W sklepach bardzo łatwo znaleźć farby o takich kolorach jak różowy, niebieski i zielony. Paleta kolorów i ich odcieni jest wręcz nieograniczona. Poza jednobarwną zmianą koloru naszej fryzury, popularne jest również farbowanie włosów przez czepek, które pozwala uzyskać nam efekt bardzo popularnych i modnych od kilku sezonów pasemek.

Czym są pasemka, jakie są ich rodzaje oraz w jaki sposób wykonać ten rodzaj fryzury?

Pasemka, inaczej zwane balejażem, są popularnym sposobem na nadanie naszej fryzurze odrobiny szaleństwa. Powodują one, że naturalny odcień naszych włosów jest bardziej wyrazisty. Farbowanie włosów przez czepek polega na nałożeniu farby nie na całą naszą fryzurę, lecz na pojedyncze pasma włosów. Pasemka mogą mieć różne formy. Pasma włosów mogą być pomalowane tylko przy użyciu jednego koloru, lub każde z nich może mieć inną barwę. Popularnym zabiegiem kosmetycznym są również refleksy. Polegają one na lekkim i delikatnym rozjaśnieniu pasm włosów nie więcej niż o dwa tony względem ich naturalnego koloru. Pasemka można wykonać zarówno u fryzjera jak i w domowych warunkach, poprzez farbowanie włosów przez czepek.

Jak wykonać zabieg farbowania włosów przez czepek w domowych warunkach?

farbowanie włosów przez czepekIstnieją specjalne farby służące farbowaniu włosów przez czepek. Poza specjalnym czepkiem, do wykonania pasemek samodzielnie, potrzebować będziemy szydełka oraz oczywiście farby o wybranym przez nas kolorze. Szydełko służyć nam będzie do przeciągania pasm włosów poprzez specjalne dziurki w czepku. Dzięki nim, farba nie pokryje całej naszej fryzury a jedynie wybraną jej część. Dużą zaletą domowego farbowania włosów przez czepek jest fakt, że sami możemy wybrać ilość i gęstość pasemek na naszej głowie. Możemy zacząć od nałożenia farby jedynie na część pasm a jeśli zabieg nas niezadowoli, pokryć farbą większą ich ilość. Farbowanie włosów przez czepek jest tanim zabiegiem kosmetycznym, który nie wymaga pomocy specjalisty. Pasemka wykonuje się bardzo szybko a większość stosowanych farb nie wchodzi w kontakt ze skórą naszej głowy. Farbowanie włosów przez czepek stanowi jeden z najpopularniejszych domowych zabiegów fryzjerskich.

[Głosów:16    Średnia:2.6/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ