Cyz wiesz co będzie dobre aby pozbyć się much

Zastanawiasz się jak właściwie przechowywać owoce i warzywa?

Warto przeczytać kilka porad, aby zachować świeżość cennego jedzenia na dłużej. Nie chodzi tu tylko i wyłącznie o smak, ale także o zawartość witamin, które czekają w owocach i warzywach niczym bomby witaminowe.

Najczęściej popełniamy te same błędy –

– Pomidory powinny być ulokowane poza lodówką
– Banany należy trzymać w lodówce
– Aby zachować dłużej jędrność jabłek najlepiej obłożyć je gazetą, lub ściereczką – tak aby nie obijały się one o siebie wzajemnie
– Marchew, pietruszka, sałata wyjątkowo dobrze czują się w specjalnych pojemnikach w lodówce zwanych fresh zone. Jeśli w Twoim domu spożywanie warzyw i owoców utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie, to warto zaopatrzyć się w lodówką ze specjalnymi strefami dla tych produktów spożywczych.

Przechowywanie owoców może być kłopotliwe zwłaszcza w lecie – uporczywe muszki siadają na nich ii ciągle nas denerwują. Sięgamy po różnorakie produkty, a Pani w sklepie 1001 drobiazgów ciągle słyszy pytanie „Co na muchy będzie dobre”.

Często sięgamy po gotowe środki, zapominając, że natura może nam pomóc. Na muszki owocówki polecam wbić 30 goździków w pomarańczę. – Wygląda ładnie, pachnie świetnie a cenowo jest rewelacyjnie. Najważniejsze jest oczywiście to, że jest to skuteczna metoda.

Sporo problemów mogą przysporzyć mrówki na który mam sprawdzony sposób – proszek do pieczenia. Wystarczy nim posypać niechciane insekty i problem z głowy. Dbajmy o higienę i myjmy owoce i warzywa przed użyciem!!.

wpudrze.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ