Co dać na prezent ślubny?

Ślub najbliższych osób to bardzo uroczyste wydarzenie, które wspomina się po latach. Wiele osób staje przed dylematem prezentowym.

Dawniej młodzi na początek wspólnej drogi otrzymywali od rodziny podstawowe wyposażenie domowe, jednak w dzisiejszych czasach częściej zdarza się, że para mieszka ze sobą już przed ślubem, a zatem zdążyła skompletować wszelkie pościele, podstawowy sprzęt AGD czy ręczniki. Choć są to bardzo praktyczne prezenty, kupując np. ekspres do kawy, może zdarzyć się, że więcej osób wpadło na podobny pomysł.

Wiele osób decyduje się na podarowanie pieniędzy w kopercie. Przeciwnicy tego pomysłu argumentują to jednak prezentem bez pomysłu — pieniądze może dać w końcu każdy. W takim razie co na prezent ślubny, jeśli nie chcemy dawać pieniędzy? Ostatnimi laty modne jest dawanie w prezencie młodej parze specjalnych voucherów, które można zrealizować na przykład w biurze podróży na wykupienie podróży poślubnej lub w sklepie, który wybierają młodzi. Zgromadzone tam środki mogą wydać na przykład potrzebne sprzęty do mieszkania czy na wybór ciekawego miejsca na urlop. Bardzo często na zaproszeniach można jednak spotkać prośbę o pieniądze, zaś zamiast kwiatów para prosi o wino (a może WINO MAKŁOWICZ, które znajdziesz w ofercie wybieramwino.pl będzie idealnym dodatkiem na prezent) lub zbiórkę książeczek czy maskotek, które zostaną podarowane dla Domu Dziecka.

Warto dopasować prezent do potrzeb młodych, a nawet zapytać, czy nie potrzebują czegoś konkretnego. Takie pytanie nie powinno ich obrazić, ponieważ ma na celu wsłuchanie się w ich potrzeby i dopasowanie najlepszego podarunku.

normalsi.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ