Co robić, gdy włosy nadmiernie się przetłuszczają?

Przetłuszczające się włosy to problem wielu osób. Dobrze jest, jeżeli zaczynają one wyglądać źle po 24 godzinach, natomiast zdarza się, że przetłuszczające się włosy tracą swój efektowny wygląd już w kilka godzin po ich umyciu.
Problem tłustych włosów może wiązać się z naszą gospodarką hormonalną, z rodzajem naszej cery lub z używaniem złych kosmetyków.
Na rynku jest wiele różnego rodzaju szamponów, niektóre marki produkują szampony dla włosów przetłuszczających się oraz dla włosów przetłuszczających się u nasady głowy. Faktem również jest, że im bardziej przesuszamy skórę głowy tym bardziej mamy potem tłuste włosy. Skóra zbyt mocno przesuszona zaczyna produkować więcej łoju. Włosy przetłuszczające się nie powinny być zatem nienawilżane i zbyt mocno przesuszane.
Obok kosmetyków przeznaczonych dla włosów przetłuszczających się można stosować różnego rodzaju płukanki robione domowym sposobem. Zioła, które powstrzymują przetłuszczanie się skóry, a co za tym idzie i włosów to lawenda, rumianek, szałwia, zielona herbata.
Takie mieszanki możemy komponować sami, dobierając odpowiednie zioła dla siebie. Zioła powinniśmy zalać wrzącą wodą i poczekać aż się zaparzą, a następnie dodać do wywaru odrobinę octu jabłkowego lub soku wyciśniętego z cytryny. Taką płukanką powinniśmy płukać co jakiś czas swoje włosy, skupiając się na skórze głowy.
Na przetłuszczające się włosy można również zastosować pianę, ubitą z białek jajek, jednak potem musimy porządnie włosy rozczesać.
Używanie suchych szamponów też znacznie przyczynia się do poprawy wyglądu włosów przetłuszczających się.
Przetłuszczające się włosy to bardzo duży problem, który powoduje, że nasze włosy wyglądają nieestetycznie. Jednak ciągłe dotykanie ich rękoma też sprzyja ich przetłuszczaniu się. Musimy wiedzieć, że na rękach mamy różnego rodzaju zarazki i przenoszenie ich na włosy i skórę głowy powoduje, że włosy nasze w krótkim czasie stają się tłuste.
Dla włosów tłustych nie jest też dobre ich przegrzewanie. Oznacza to, że nie powinniśmy płukać ich w zbyt gorącej wodzie oraz suszyć mocnym i ciepłym strumieniem powietrza.
Włosy powinny być także nawilżane, dlatego nie rezygnujmy z nakładania na nie oliwy z oliwek i nie sugerujmy się, że tym zabiegiem znacznie przetłuścimy nasze włosy.
W urodzie naszych włosów pomogą też różnego rodzaju wcierki, które co jakiś czas powinniśmy wcierać we włosy i w skórę głowy. Jak najrzadziej należy też stosować szampony z SLS są to mocne kosmetyki i dla niektórych rodzai włosów mogą być zbyt ciężkie i mogą powodować ich przetłuszczanie się. Szampony SLS należy stosować raz na tydzień lub dwa razy. Na co dzień, przy włosach z tendencją do przetłuszczania się, powinno się stosować szampony lekkie i delikatne.
Przy problemie przetłuszczania się włosów dobrze jest oczyścić skórę głowy. Przy oczyszczeniu może pomóc peeling skóry specjalnymi kosmetykami, które bez problemu można znaleźć na rynku.
Dbając o włosy specjalnymi kosmetykami, możemy spowodować, że będą one ładne i lśniące i świeże.

silvanspa.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ