kosmetyki

Czy ktoś w dzisiejszym świecie wyobraża sobie funkcjonowanie bez kosmetyków?
Oczywiście , że nie. Stosowanie kosmetyków jest dla nas na porządku dziennym i wielu nie wyobraża sobie życia bez nich.

Stosujemy je do twarzy, włosów, ciała, dla naszych dzieci i przy codziennej higienie chociażby jamy ustnej.

Przeczytaj też: http://www.wime-art.pl/zdrowe-kosmetyki/

Jedne kosmetyki kosztują kilka złotych, a te z wyższej półki kosztują nawet od kilku do kilkuset złotych.

Czym spowodowana jest ta rozbieżność cenowa? Otóż wynika ona z faktu, że jedne kosmetyki są z duża lepszych składników np. ekologicznych certyfikowanej jakości, a inne z ogólnodostępnych składników.

Producenci prześcigają się w tym, który z nich opatentuje lepszy skład danego kremu czy balsamu do ciała, dlatego wybór na rynku kosmetycznym jest przeogromny.

Lepsze , ekologiczne kosmetyki na pewno są lepsze dla naszej skóry, dlatego też więcej muszą kosztować. Czasem jednak warto zainwestować w troskę o nasze zdrowie. Kosmetyki przecież przenikają przez skórę, dlatego warto sprawdzać co jest w zawartości takiego kosmetyku.

Wydamy na taki ekologiczny krem troszkę więcej pieniędzy , ale mamy pewność, że jest lepszy i zdrowszy dla naszego ciała i uzyskamy dzięki niemu lepsze efekty, a na tym nam przecież najbardziej zależy. Nasza świadomość rośnie, a więc nie zadowalamy się byle czym , i nie sięgamy po pierwszy z brzegu krem na półce w drogerii.

Mamy wybór, jesteśmy świadomy, a więc wykorzystujemy to wiedzę.

Gdzie szukać ekologicznych kosmetyków?

Poszukajmy najpierw czy w okolicy nie ma jakiejś eko-drogerii, która oferuje takie kosmetyki. Ten temat staje się coraz bardziej popularny, więc powstało dużo nowych miejsc oferujących takie zdrowe specyfiki.

Spectrum wyboru jest przeogromny. Zazwyczaj kosmetyki te produkowane są z jakiejś rośliny o konkretnym działaniu, np. aloesu, dzikiej róży, mięty, szałwii, cytryny, rożnych olejków. Do wyboru jest też dużo balsamów nawilżających, np. z masłem jojoba, kokosowym czy masłem shea. Takie kosmetyki nie uczulają i są zalecane szczególnie dla małych dzieci i alergików.

Jeżeli mamy problem ze znalezieniem takiej drogerii w naszej okolicy, z pomocą przychodzi nam internet. Szybki rekonesans , porównanie cen i możemy już zamówić naturalny ekologiczny produkt i cieszyć się nim już na drugi dzień w zaciszu domowej łazienki.

Warto zobaczyć: http://www.zareczona.pl/markowe-ubrania-czy-warto-je-kupic/ 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ