4 rady jak oszczędzać, kupując meble biurowe

Jeśli szukasz mebli biurowych to pewnie zastanawiasz się, jak wybrać najlepszą opcję, bez przepłacania.

Katalogi firm meblarskich kuszą propozycjami, a rozpiętość cenowa jest duża. Podobne zestawy od różnych firm mogą różnić się ceną nawet o kilkanaście tysięcy złotych. Podpowiadamy, gdzie szukać mądrych oszczędności.

1.Kupuj u producentów mebli biurowych

Są producenci mebli biurowych, którzy posiadają własne sklepy internetowe. Przykładem takiej firmy jest Fabryka Mebli Biurowych Wuteh z Torunia (http://wuteh.com.pl). Współpraca bezpośrednio z producentem po pierwsze pozwala na zmodyfikowanie gotowych projektów – często w cenie danego zestawu, po drugie na negocjację cen. Wuteh przy większych zamówieniach daje zniżki, oferuje za darmo transport oraz montaż u klienta gratis. Dodatkowo, oprócz typowych mebli biurowych, wykona dla nas rozwiązania na specjalne zamówienia, np szafki dopasowane do skośnych ścian lub biurko dla bardzo wysokiej osoby. Wielu producentów mebli biurowych współpracuje także z projektantami wnętrz, dzięki czemu możemy liczyć na harmonijny projekt.

2. Nie kupuj na wyrost

Jeśli samodzielnie decydujesz o urządzeniu biura – dokładnie zmierz pomieszczenia i zrób prosty plan, sprawdzający czy proponowane meble się w nim zmieszczą. Nie kupuj mebli bez zastanowienia, w myśl zasady, że gdzieś się upchnie. Zagracone i źle zorganizowane biuro znacznie utrudnia komunikację pomiędzy pracownikami, może także prowadzić do optycznego zmniejszenia pomieszczenia i wrażenia, że to klaustrofobiczna klitka.

3. Nie oszczędzaj na jakości

Szukając oszczędności przy kupnie mebli biurowych, nie oszczędzaj na jakości. Porównuj sposób wykonania danego mebla, jego stabilność oraz odporność, np na ciężar. Lepiej wydać nieco więcej na meble dobrze wykonane, niż musieć wymieniać wyposażenie biura co parę lat. Oglądając meble biurowe nie patrz tylko na ich ogólny wygląd, ale też zajrzyj do szafek, zobacz, jak wykonane jest wnętrze szafek, czy szuflady chodzą lekko i czy są odpowiednio zabezpieczone, a okleina trzyma się dobrze. Oceń też, czy regał da radę utrzymać ciężkie segregatory.

4. Unikaj chińszczyzny

Tak, także w dziedzinie mebli biurowych nie brakuje importerów produktów z Chin. Jak wiele tanich produktów z tamtej części świata, także meble są niskiej jakości, źle wykończone i nieestetyczne. “Okazja z Chin” bardzo często okazuje się rozczarowująca na żywo. Biuro to także Twoja wizytówka. Zresztą zerknij punkt wyżej.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ