Żyjesz w pośpiechu i w dużym stresie? Dowiedz się, dlaczego czynniki te mogą przyczynić się do wypadania włosów

Stres towarzyszy nam nie od dziś. Wszyscy doświadczamy stresu bez względu na wiek, płeć, wykształcenie czy zawód. Źródeł stresu jest bardzo dużo, to na przykład pośpiech, natłok informacji, złe relacje międzyludzkie, uciążliwa praca bądź jej brak, ciężka choroba, problemy finansowe, gonitwa pod presją czasu i nadmiaru obowiązków. Problemy może pomóc rozwiązać zmiana tempa życia, tabletki na wypadanie włosów, odpowiednia pielęgnacja.

Stres i jego skutki

Jeśli chronicznie przeżywasz stres, w Twoim organizmie zwiększa się ilość wydzielanej prolaktyny – hormonu, którego nadmiar powoduje wypadanie włosów. Hormon stresu, czyli kortyzol, też ma w tym swój udział. Jeśli następuje szybkie uwolnienie hormonu stresu, naczynia krwionośne kurczą się i ograniczają przepływ krwi do cebulek włosów. Włosy pozbawione odpowiedniego dotlenienia i odżywienia po prostu wypadają. Nadmierne stresowanie się powoduje również uszkodzenie macierzy włosa – kosmyki stają się coraz cieńsze i w rezultacie je gubisz. Dodatkowo – jeśli na stres reagujesz częstym sięganiem po używki: papierosy, kawa, alkohol – pogarszasz stan swojego organizmu, w tym również włosów. Ponadto niejedzenie spowodowane sytuacjami nerwowymi, czy wręcz objadanie się słodyczami i fast foodem zwiększa ryzyko utraty włosów.

Jeśli pośpiech i natłok zadań uniemożliwia Ci przygotowywanie i spożywanie zdrowych posiłków, na pomoc przychodzą tabletki na wypadanie włosów. Zbilansowane kapsułki zawierają kompleksy witamin i składników mineralnych – dzięki nim szybko dostarczysz organizmowi między innymi biotynę, cynk, żelazo, jod, miedź, kwas foliowy i witaminę z grupy B.

Pokonaj stres zanim on pokona Twoje włosy

Stres jest częścią naszego życia i nie da się go uniknąć. W walce z nadmiernym i uciążliwym stresem pomocny jest relaks. Każdy sposób odprężenia będzie dobry – możesz spacerować, medytować, gotować, pływać, ćwiczyć, czytać lub słuchać ulubionej muzyki. Wariantów jest wiele – wszystko zależy od tego, co Cię uszczęśliwia. Najważniejsze jest to, abyś poczuła się spokojniejsza!

Jak zatrzymać włos na głowie? Pomocne są tabletki na wypadanie włosów

Jeśli masz dużo stresu i coraz mniej włosów, uzupełnij witaminy z grupy B oraz minerały, głównie żelazo i magnez. Sięgnij po lotion lub tabletki na wypadanie włosów, których zadaniem jest odbudowa cebulek, wzmocnienie włosów i symulacja ich porostu (polecamy produkty Vitapil). Na efekty będziesz musiała trochę poczekać. Kuracja tabletkami na wypadanie włosów wymaga cierpliwości, ale efekty są bardzo zadowalające.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ