To, jak się prezentujemy, nasz image, mają ogromne znaczenie zarówno dla nas samych, jak i ludzi, z którymi mamy styczność. Nie od dziś wiadomo, a także odczuwamy to na sobie, że powiedzenie: „Jak cię widzą, tak cię piszą”- ma rację bytu. Prawdą jest jednak również fakt, że niejednokrotnie człowiek zyskuje w oczach innych po bliższym poznaniu, co nie zmienia tego, że pierwsze wrażenie jest zawsze bardzo ważne. Niestety, aby je wywołać, często zapominamy o zdrowiu albo spychamy je na dalszy plan. Dla urody i prezencji ignorujemy prawdziwe powiedzenie, że to ono jest najważniejsze i dotyczy to najbardziej ludzi młodych, wchodzących w pełni sił w dorosłe życie.
Kosmetyki używane w nadmiarze, bez odpowiednich podkładów i bez odpoczynku dla skóry twarzy, potrafią zrobić prawdziwe spustoszenie, a najgorsze są przeterminowane, kupowane na rynkach i od pokątnych handlarzy, bez certyfikatów bezpieczeństwa i odpowiednich oznaczeń, klasyfikujących wyrób do danego rodzaju skóry.
Kosmetyki ekologiczne, nabyte w dobrych sklepach, nigdy nie stworzą tego rodzaju zagrożeń. Są przyjazne dla użytkownika i bezpieczne dla środowiska, a ich używanie zawsze zawiera w ulotce odpowiednie zalecenia, pozwalające na użytkowanie zgodnie z ich celem i niosące dzięki temu zadowolenie. Nie samym jednak wyglądem żyjemy.
Nie możemy nawet przez chwilę przestać myśleć o tym, że istnieją także kosmetyki do pielęgnacji twarzy. Jest to ten szczególny rodzaj, którego używamy zazwyczaj już po powrocie do domu, a nierzadko przed snem. Różnego rodzaju kremy na noc, maseczki regenerujące i oczyszczające, stanowią o naszej urodzie więcej, niż najlepiej zrobiony makijaż.

snikersik.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ