Sprzedaż uzywanego samochodu
Fot.: pexels.com

Jeżeli chcemy sprzedać swój samochód, który jest już używany przez jakiś czas warto zasięgnąć porad i informacji, jak skutecznie to zrobić. Sprzedaż takiego samochodu bywa trudna, a czas działa tylko na naszą niekorzyść. 

Przeczytaj też: http://www.bydgoszczinaczej.pl/jak-sprzedac-uzywany-samochod/

Zobacz oferty używanych samochodów

Planując sprzedaż używanego auta w pierwszej kolejności powinniśmy zorientować się jak to wygląda na rynku używanych samochodów. Wyszukaj takie same auta jak twoje lub podobne i zobacz jaka cena widnieje na ogłoszeniach. Ważne jest aby zwrócić uwagę na model oraz rocznik samochodu. Z wiekiem samochód traci na wartości. Dzięki temu, że przejrzysz oferty podobnych aut używanych będziesz w stanie o wiele trafniej określić cenę za jaką sprzedaż mogłaby dojść do skutku.

Zrób przegląd auta używanego

Wystawiając samochód na sprzedaż musimy sami dokładnie wiedzieć w jakim jest stanie. Na początku obejrzyj sam samochód dokładnie wewnątrz oraz na zewnątrz. Jeżeli zauważysz jakieś mankamenty spisz je na kartce. Pamiętaj, aby sprzedać skutecznie, musisz być wiarygodny i uczciwie podać niedogodności, jakie twój samochód posiada. Po własnych oględzinach udaj się do mechanika, aby dogłębniej określił stan twojego samochodu. Być może okaże się, że któraś część wymaga naprawy. Powinieneś to niezwłocznie wykonać i taką informację o niedawno naprawionej usterce zawrzeć w ogłoszeniu. Będzie to sygnał dla potencjalnego kupującego, że dbasz o auto i niedawno skontrolowałeś jego stan, a następnie naprawiłeś to, co wymagało naprawy.

Zwiększ zasięg swojej oferty

Aby cokolwiek sprzedać należy przede wszystkim mieć duży zasięg odbiorców. W przypadku sprzedaży używanego samochodu jest to również bardzo istotne. Wystaw swoją ofertę na kilku portalach internetowych do sprzedaży aut używanych. Pamiętaj aby zrobić wyraźne zdjęcia auta wewnątrz, jak i na zewnątrz. Oprócz tego swoją ofertę sprzedaży możesz rozreklamować w swoim mieście, a także wywiesić kartkę po wewnętrzej stronie szyby auta. Dzięki temu, każdy kto zobaczy twój samochód będzie miał informację o tym, że chcesz go sprzedać.

Zobacz też: http://www.zareczona.pl/jaki-telefon-wybrac-dla-seniora/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ