Sztuczne rzęsy to wygodny sposób oszczędzenie czasu podczas wykonywanie makijażu. Kobiety, które zdecydują się na przedłużenie rzęs, mogą wybierać spośród kilku rodzajów produktów i metod. Cena za taki zabieg waha się w granicach od 100 do 200 zł w zależności od użytej metody. Chcąc wykonać przedłużanie należy udać się do profesjonalistki, która wybierze odpowiednią metodę aplikacji i rodzaj rzęs.

Skręt rzęs

Istnieją cztery podstawowe skręty rzęs (stopnie podkręcenia): J, B, C, D. Standardowo dobiera się skręt B, który pasuje praktycznie do każdego rodzaju oka, a chcąc zwiększyć efekt, dobiera się większe skręty: C i D. Skręt J jest stosowany dla bardzo małych i głęboko osadzonych oczu.

Długość sztucznych rzęs

Rodzaje rzęsRzęsy używane do górnej powieki zawierają się w przedziale 6-20mm długości. Stylistka rzęs dobiera długości aplikowanych rzęs w zależności od: preferencji Klientki, głębokości osadzenia oczu, ich odległości od siebie i wielkości oraz stanu naturalnych rzęs. Standardowymi parametrami rzęs jest długość 10-12mm w zewnętrznym kąciku oka, czyli tam, gdzie aplikuje się najdłuższe rzęsy.

Rodzaje sztucznych rzęs

  • rzęsy z futra norki syberyjskiej – stanowią najlepszą imitację naturalnych rzęs, mają bowiem tę samą grubość, lecz różne długości. Są bardzo lekkie, dzięki czemu nie obciążają naturalnych rzęs klientki;

Warto jednak pamiętać, aby przed aplikacją rzęs z futra norek upewnić się czy nie mamy uczulenia na ten produkt. Jeśli natomiast chcemy przedłużone rzęsy pomalować, używajmy tylko tuszu na bazie wody, inne mogą wpłynąć negatywnie na jakość rzęs oraz stabilność kleju.

  • rzęsy jedwabne – podobnie jak te z futra norek, są bardzo lekkie i naturalnie wyglądają. Zdarza się jednak, że w czasie snu nieco się gniotą, warto mieć więc grzebyczek do rzęs, by rano nadać im pożądany kształt;

Rzęsy jedwabne dobrze znoszą kąpiele w basenie, wykonywanie makijażu oka, a także noszenie soczewek kontaktowych. Warto jednak zrezygnować z tuszu wodoodpornego, ponieważ zmywanie go może zaszkodzić rzęsom sztucznym, ale także naturalnym.

  • rzęsy syntetyczne – mają regularny kształt i są mniej elastyczne niż ich naturalne odpowiedniki. Jednak ich zaletą jest to, że nie powodują uczuleń, mogą je więc stosować kobiety o delikatnej, skłonnej do alergii skórze.

 

Ważną informacją jest fakt, że w odróżnieniu od rzęs naturalnych z futra norek rzęsy syntetyczne nie uczulają. Z tego też względu mogą być częściej wybieranym rodzajem rzęs

Do najdroższych należą rzęsy z norek. Cena rzęs jedwabnych czy syntetycznych może być niższa nawet o blisko 50%. Rzęsy wypadają każdego dnia, a cykl ich żywotności trwa od 6 do 10 tygodni. Przy wypadaniu rzęs naturalnych będziesz tracić również doczepione rzęsy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ