Najlepsze soundbary do 500 zł

Coraz częściej domowy salon staje się prywatnym centrum rozrywkowym. Duże ekrany pozwalają na organizowanie seansów filmowych i maratonów seriali, a miłośnikom gier na konsole dostarczają nowych wrażeń. Niestety tym, czego często brakuje, a na co bywa, że nie mamy warunków w mieszkaniu, jest porządne nagłośnienie czy też zestaw kina domowego. Dobrą alternatywą może okazać się soundbar. To rozwiązanie, które nie zajmuje dużo miejsca, a poprawia brzmienie z telewizora. Dobra wiadomość jest taka, że da się znaleźć soundbary do 500 zł.

Warto kupić soundbar?

Przede wszystkim warto mieć na uwadze, że jest to kompromis pomiędzy słabszymi głośnikami telewizora, a potężnym kinem domowym. Soundbar, nawet najtańszy, bez problemu podkręci jakość dźwięku, ale nie na takim poziomie jak zestaw głośników ustawionych w całym salonie. Tu jednak zaleta jest taka, że soundbary do 500 zł mają zwartą budowę i ciekawy design, dlatego nie zajmują dużo miejsca i właściwie jedyne, co trzeba zrobić, to ustawić je pod telewizorem, żeby spełniały swoją rolę. Innym ich atutem jest łatwość użytkowania – wystarczy podłączyć urządzenie kablem do telewizora i gotowe. Sterowanie odbywa się za pomocą pilota dołączonego do zestawy bądź standardowego do TV lub aplikacji w telefonie.

Najlepsze soundbary do 500 zł

W zależności od tego, jakie są oczekiwania, można znaleźć urządzenia posiadające od 2 do 12 kanałów. Te do 500 zł zwykle mają 2 głośniki. Nie inaczej jest w modelu Philips HTL1190B12. Jest on estetyczny, ma moc 40 W i łączy się z innymi urządzeniami bezprzewodowo, dzięki czemu można przesyłać do niego muzykę np. ze smartfona. Sprzęt zapewnia czysty, przestrzenny dźwięk.

Inną propozycją jest soundbar Samsung BT 40W – również o mocy 40 W, ale z dodatkowo wbudowanym radiem. Zachowuje on kompatybilność z telefonami z serii Samsung Galaxy. Ma ponadto ciekawy i ponadczasowy wygląd.

Pozostając przy tym samym producencie, wart uwagi jest także Samsung HW-K335 BT AUX Wireless SUB 130W, który kosztuje około 450 zł. W zestawie znajduje się bezprzewodowy subwoofer (nie taki oczywisty element w sprzętach w tym zakresie cenowym), ma wbudowany system Bluetooth, więc można go połączyć np. z telefonem czy laptopem. Sterowanie może odbywać się za pomocą aplikacji lub pilota. Do wyboru jest sporo trybów dźwięku przestrzennego i korektor z 5 możliwymi ustawieniami. Ciekawostkę stanowi tryb nocny, który pozwala na użytkowanie w takich tonach, które nie będą w nocy przeszkadzać innym domownikom.

Nieco tańsze są soundbary do 500 zł firmy Kruger & Matz, np. Ghost 2.0 KM0543, który poza świetną jakością brzmienia ma jeszcze jedną zaletę. Mianowicie można go ułożyć standardowo na meblu jako jeden soundbar lub rozmontować na dwie części i wykorzystać jako dwa osobne głośniki. Łączy się z telewizorem przez wtyczkę, optycznie lub bezprzewodowo.

[Głosów:11    Średnia:2.7/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ