Kredyty gotówkowe ranking

Kredyt gotówkowy jest najczęściej zaciąganym kredytem przez indywidualnych klientów. Za takim kredytem przemawiają przede wszystkim łatwość i szybkość jego uzyskania przy jednoczesnym braku konieczności dodatkowych zabezpieczeń. Minusem bywa zazwyczaj większe od innych dedykowanych kredytów oprocentowanie. Kredyty gotówkowe oferowane przez banki różnią się jednak. Co więc wpływa na ocenę klientów, inaczej jak przedstawiają się kredyty gotówkowe ranking.
Kredyty gotówkowe ranking powinien zawierać koszty uzyskania kredytu, a więc opłatę wnoszoną niejako na start. Najczęściej określane jest to jako prowizja. Może ona wynosić od niespełna 5% do nawet 12% pożyczanej sumy. Najczęściej wysokie miejsce, omawiając pożyczki gotówkowe ranking zajmują banki, w których prowizja wynosi 9-10%.
Niemniej istotne omawiając kredyty gotówkowe ranking, jest maksymalna suma, którą klient może otrzymać w ramach kredytu bankowego. Jest to oczywiście wypadkowa możliwości spłaty przez klienta raty kredytu w określonym czasie.
Dlatego też omawiając kredyty gotówkowe ranking, zwrócić należy uwagę na możliwą długość czasową jego spłaty. Nikogo dzisiaj nie dziwią już banki, które oferują możliwość spłat kredytu gotówkowego przez 10 i więcej lat.
Banki, oferując kredyty gotówkowe i bojąc się ryzyka stosują różne zabezpieczenia. Najprostsze dotyczy zgody małżonka na zawarcie umowy. W innych przypadkach mogą to być dodatkowi żyranci. Może się także okazać, że kredyt gotówkowy obejmie zabezpieczeniem mienie kredytobiorcy. Prowadząc ranking kredytów gotówkowych należy wziąć pod uwagę także ten aspekt, promując banki, które najmniej angażują klienta w dodatkowe zabezpieczenia.
Kredyty gotówkowe ranking powinien obejmować także oprocentowanie kredytu. Najniższe oprocentowanie wynosi niespełna 6%, Kredyty gotówkowe ranking zamykają banki, w których oprocentowanie wynosi 9% lub więcej.
Omawiając kredyty gotówkowe ranking, nie możemy zapominać o rzeczywistej rocznej stopie oprocentowania, czyli RRSO. Kredyty gotówkowe ranking otwierają banki oferujące RRSO na poziomie nieco ponad 7%, Ranking zamykają banki, w których oferowane RRSO jest większe od 17%.
Przedstawione powyżej procentowe oferty banków nie zawsze przemawiają do klientów. Dlatego też kredyty gotówkowe ranking powinien zawierać całkowitą sumę, którą klient będzie musiał spłacić, przyjmując określoną sumę kredytu i taki sam czas spłaty.
Omawiając kredyty gotówkowe ranking, warto zwrócić uwagę na rodzaj oprocentowania. Może ono być stałe lub zmienne. W przypadku oprocentowania stałego mamy zagwarantowaną stałą ratę miesięczną. W przypadku oprocentowania zmiennego, kredyt gotówkowy zaczynamy spłacać od kwot procentowych i po połowie spłacania, może się okazać, że nasz dług niewiele zmalał, gdyż większość raty stanowiły odsetki.
Nie bez znaczenia w rankingu kredytów gotówkowych mają specjalne oferty banków. Aby przyciągnąć klientów oferują jeden produkt – określoną sumę kredytu na określoną ilość rat. Najczęściej w przypadku innych zapotrzebowań klienta, warunki te są już zgoła odmienne i mniej korzystne.

sebby.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ