Kredyt odnawialny

W momencie, gdy brakuje nam środków pieniężnych na niespodziewane wydatki, najczęściej swoje pierwsze kroki kierujemy do banku w celu zaciągnięcia kredytu. Środki pozyskane w taki sposób można bowiem przeznaczyć na dowolny cel, a zobowiązanie można rozłożyć na wygodne w spłacie raty. Jednym z ciekawszych produktów finansowych, które oferują swoim klientom banki, jest kredyt odnawialny. Może być on pomocny w momencie, gdy nie mamy wystarczających oszczędności na pokrycie bieżących wydatków, a chcemy uniknąć wielu formalności i szybko załatwić całą sprawę. Jak działa kredyt odnawialny i kto może go otrzymać? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w poniższym artykule przygotowanym wraz ze stroną https://pozyczkolog.pl/.

Czym jest kredyt odnawialny?

Kredyt odnawialny to jedno z tych zobowiązań, o których możemy wiedzieć stosunkowo niewiele, jeśli nie interesujemy się na bieżąco ofertą banków. O ile kredyt gotówkowy czy też chwilówka to pojęcia, które są doskonale znane większości z nas, o tyle kredyt odnawialny oraz to jak on działa może nie być już tak oczywiste. Czym jest więc kredyt odnawialny? Jest to rodzaj kredytu, który jest przedłużeniem konta oszczędnościowo-rozliczeniowego w konkretnym banku.

Dzięki kredytowi odnawialnemu do naszego konta zostaje dodany limit, z którego można skorzystać w każdej chwili w czasie trwania umowy. W momencie, gdy na koncie skończą się Twoje prywatne środki, możesz skorzystać z pieniędzy przyznanych w ramach limitu. Jeśli jednak na Twoim koncie znajdują się wystarczające środki do tego, aby dokonać niezbędnych opłat, to limit zostaje nienaruszony i nie ponosisz z tego tytułu dodatkowych kosztów.

Jeśli wykorzystasz środki z limitu, a na Twoje konto wpłyną pieniądze np. wynagrodzenie za pracę, to wykorzystane środki zostaną pobrane z wpłaconych pieniędzy. Na przykład, jeśli wykorzystałeś 300 zł z kredytu odnawialnego, to po wpłacie 2000 zł będziesz miał do wykorzystania 1700, czyli kwotę pomniejszoną o pieniądze wykorzystane z limitu. Nowe środki na koncie są więc automatycznie wykorzystywane na spłatę zadłużenia.

Czy trudno jest otrzymać kredyt odnawialny?

Jeśli zastanawiasz się nad wzięciem kredytu odnawialnego, to z pewnością chciałbyś wiedzieć, jakie warunki trzeba spełnić, aby otrzymać pozytywną decyzję kredytową od banku. Jeśli chodzi o warunki, to nie różnią się one zbyt wiele od tych, które trzeba spełnić w przypadku innego rodzaju zobowiązania. Niezbędne jest ukończenie 18 roku życia, posiadanie rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego w danym banku oraz zdolność kredytowa.

Wpływ na decyzję banku ma też to, jakie wpływy otrzymujesz na swoje konto. Limit kredytu odnawialnego jest pokrywany właśnie z wpływów na konto, dlatego powinny być one odpowiedniej wysokości. Kredyt odnawialny to produkt finansowy, który może uratować Cię w sytuacji, w której potrzebujesz dodatkowej gotówki  na pokrycie bieżących wydatków. Pieniądze przyznane w ramach limitu znajdują się na koncie, dlatego można je wykorzystać w dowolnej chwili.

Jeśli potrzebujesz kredytu lub pożyczki na dobrych warunkach i chcesz szybko porównać oferty z różnych instytucji, to wejdź na stronę https://pozyczkolog.pl/.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ