Jak dobrać bluzkę do sylwetki?

Sylwetka oraz niejednokrotnie jej zaburzone nieco proporcje wprawiają kobiety w zakłopotanie, stając się powodem kompleksów. Jak się jednak okazuje – niepotrzebnie. Bowiem z zarysem sylwetki można eksperymentować oraz kształtować go w oczekiwany sposób. Doskonałą metodą może być dobór odpowiedniej bluzki, która noszona świadomie i z rozmysłem znacząco podniesie nasze walory wizualne.

Figura ciała – obiektywna ocena

Należy podkreślić, że wszelkie kompleksy wynikają zazwyczaj z naszych wygórowanych oczekiwań wobec samych siebie – uroda oraz estetyka mają bowiem szerokie znaczenie, jak również stanowią subiektywne odczucia. Każdy bowiem posiada własne kryteria wielostronnie pojmowanego piękna.

Jednak w odniesieniu do pewnych fundamentalnych zasad mody, warto pamiętać że dobierając strój należy z uwagą przyjrzeć się własnej sylwetce oraz dokonać jej rzetelnej oceny.

Zacznij od mocnych stron

Pierwszym krokiem podczas przeglądania się w lustrze powinien być wybór atutów naszego ciała – co w Twojej sylwetce podoba Ci się i stanowi niezaprzeczalnie mocną stronę? Niewątpliwie każda z kobiet odnajdzie choćby jedną zaletę swojego ciała – dalszą stylizację warto oprzeć na podkreśleniu wybranej cechy, w celu zdominowania przez nią mniej doskonałych aspektów figury.

Umiejętne tuszowanie – garść porad

W odniesieniu do słabszych stron damskiej sylwetki istnieje mnóstwo sposobów na zatuszowanie niesprzyjających urodzie mankamentów.

Fundamentalne zasady, znane w aranżowaniu własnego wyglądu dotyczą stwarzania oczekiwanego optycznego wrażenia. Przykładowo – pionowe lub ukośne wzory na ubraniu wyszczuplają. Będą to między innymi pionowo ułożone pasy lub rozcięcia, długie naszyjniki, jak również dekolty w szpice. Kopertowy krój bluzki, ukośny fason oraz pionowy rząd guzików mogą wywołać oczekiwany efekt. Takie manewry warto wykorzystać w przypadku zbyt szerokich ramion oraz dużego biustu.

Luźne tuniki z szerszym dołem będą adekwatne dla kobiet chcących ukryć zbyt duży brzuch.

Małe piersi zostaną optycznie powiększone dzięki różnego rodzaju wstawkom oraz wyrazistym wzorom.

W odniesieniu do dużego biustu adekwatne będzie wykorzystanie szpiczastych dekoltów oraz wzorów u dołu bluzki, odwracających uwagę od rozmiarów piersi. Trójkątne dekolty to dobra propozycja dla kobiet o masywniejszych kształtach oraz krótszej szyi.

Długa i chuda szyja zostanie nieco zatuszowana poprze użycie dekoltu w łódkę.

Talię można wysmuklić poprzez zastosowanie szerokich pasów lub szarf modelujących pożądane wcięcie w talii.

Ciekawym rozwiązaniem jest dekolt asymetryczny, którego zastosowanie wydaje się adekwatne do każdego rodzaju sylwetki.

Jak widać, odpowiednio dobrana bluzka może znacząco podnieść walory wizualne kobiety – powyższe wskazówki powinny okazać się pomocne w tej kwestii.

[Głosów:2    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ