Drzwi wejściowe aluminiowe

Funkcjonalność i estetyka – to podstawowe cechy, które powinny charakteryzować drzwi wejściowe. Podczas budowy lub remontu domu przychodzi czas na decyzję – z jakiego materiału będą wykonane nasze drzwi? Warto przyjrzeć się bliżej zaletom, jakie niesie za sobą montaż drzwi aluminiowych.

Stal, drewno czy aluminium?

Drzwi aluminiowe są znacznie lżejsze od stalowych, zachowując przy tym podobne parametry wytrzymałościowe. Zapewniają skuteczne zabezpieczenie przed włamaniem. Z kolei drewno, choć jest materiałem dość lekkim, stosunkowo szybko ulega wypaczeniu, przez co traci swoje parametry izolacyjne. Drzwi wejściowe aluminiowe cechują się doskonałą izolacyjnością cieplną i dźwiękochłonnością, a przy tym są znacznie trwalsze, niż te wykonane z drewna. Miłośnicy tradycyjnego stylu mogą zdecydować się na drzwi aluminiowe pokryte okleiną, która do złudzenia przypomina drewno.

Konserwacja drzwi

Drewno jest materiałem, który wymaga częstej konserwacji, ponieważ jest bardzo wrażliwe na działanie warunków atmosferycznych. Drzwi wykonane z drewna należy od czasu do czasu także pomalować, aby odświeżyć ich wygląd. Drzwi wejściowe aluminiowe mają tę zaletę, że nie wymagają konserwacji ani malowania. Są one malowane proszkowo lub anodowane, dzięki czemu ich powierzchnia jest trwała i pozostaje niezmieniona przez długie lata. Aluminium jest ponadto materiałem odpornym na działanie wilgoci.

Ekonomia

Inwestorzy często rezygnują z montażu drzwi aluminiowych ze względu na ich stosunkowo wysoką cenę. Warto jednak zastanowić się, czy nie zainwestować w lepszy, trwalszy materiał. W przypadku drzwi drewnianych trzeba liczyć się z kosztami ich konserwacji i malowania. Ponadto niski współczynnik przenikania ciepła drzwi aluminiowych z pewnością przyczyni się do obniżenia rachunków za ogrzewanie. Nie jest też konieczne montowanie zadaszenia, które jest zalecane przez producentów drzwi stalowych i drewnianych. Daszek ma za zadanie chronić przed działaniem wilgoci, wysokiej temperatury i promieniowania UV, które mogą powodować wypaczanie tego typu drzwi, płowienie oraz zagrzybienie drewna. Drzwi wejściowe aluminiowe są odporne na te czynniki, a więc nie wymagają instalacji zadaszenia. Jego brak nie wpływa na gwarancję producenta. Warto więc zainwestować w drzwi, które będą służyć nam przez długie lata.

Artykuł przygotowany w oparciu o materiały dostarczone przez firmę Internorm

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ