botoks - kiedy warto zastosować?

Toksyna botulinowa, nazywana potocznie botoksem jest produktem leczniczym. Jej zastosowanie jest powszechne. Wykorzystywana jest do likwidacji zmarszczek, poprawienia kondycji włosów, zwalczania bruksizmu, leczeniu nadmiernej potliwości, a nawet likwidowania migren. Jak widać botoks ma dość wszechstronne zastosowanie.

Czym jest botoks?

Botoks, nazywany również toksyną botulinową lub jadem kiełbasianym to substancja, która jest wyprodukowana za pomocą beztlenowych bakterii Bacillus botulinus. Jak powstaję botoks? Z pewnością, wiele osób o tym nie wiem, ale jad kiełbasiany, w naturalny sposób powstaje w popsutych konserwach i wędlinach.

Toksyna botulinowa na samym początku była wykorzystywana w medycynie do usuwania nadmiernego napięcia mięśni, zwłaszcza u dzieci, które borykały się z porażeniem mózgowym lub były po udarze mózgu. Oprócz tego botoksem, leczyło się zeza. Właśnie podczas takiego zabiegu zauważono, że jad kiełbasiany nie tylko poprawia stan oczu, ale i znakomicie wygładza zmarszczki na twarzy. Był to taki skutek uboczny.

Dopiero po kilku próbach, opracowano odpowiednie dawki i sposób aplikacji, które są bezpieczne do stosowania, w sytuacji, gdy chcemy pozbyć się niechcianych zmarszczek. W taki właśnie sposób toksyna botulinowa zyskała swoją popularność i zaczęła być stosowana w dermatologii estetycznej.

Przeczytaj też: http://www.fitnesstube.pl/tezec-jak-dochodzi-do-zakazenia/

Jakie ma zastosowanie botoks?

Botoks najczęściej jest wykorzystywany do takich zabiegów, jak:

  • usuwanie kurzych łapek,
  • usuwanie zmarszczek,
  • podnoszenie opadających kącików ust,
  • regeneracja włosów,
  • leczenie bruksizmu,
  • leczenie nadmiernej potliwości,
  • pomoc w likwidacji uporczywych migren.

Działanie botoksu

Zmarszczki powstają na naszej twarzy, wtedy gdy mięśnie są nadaktywne w określonych częściach. Mięsień zaczyna się kurczyć, w momencie, gdy otrzyma informację od włókna nerwowego. Botoks wstrzyknięty w taki nerw, spowoduję że przestanie on wysyłać impulsy do mięśnia. W wyniku czego dojdzie do braku jego aktywności.

Efekt po zabiegu z wykorzystaniem toksyny botulinowej, zazwyczaj utrzymuję się przez 6 miesięcy. Po tym czasie jej działanie stopniowo słabnie.

Źródło: https://www.paniswojegodomu.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ