Zaburzenia erekcji – jak poradzić sobie z problemem?

Brak wzwodu to nadal wstydliwy temat. Mężczyźni, których dotknął ten problem bardzo często nie szukają pomocy i ukrywają swój stan przed partnerką. To duży błąd. Im szybciej zacznie się działać, tym łatwiej będzie znaleźć przyczynę utraty erekcji. Wizyta u lekarza i dobranie odpowiedniego leczenia to najlepsza droga do szybkiego odzyskania pełnej sprawności seksualnej. Co jest przyczyną zaburzeń erekcji i jak się je leczy?

Dane są bezlitosne

Utrata erekcji czyli impotencja to brak możliwości uzyskania lub utrzymania wzwodu penisa, wystarczającego do odbycia satysfakcjonującego stosunku płciowego. Każdy mężczyzna przynajmniej raz doświadczył epizodycznych zaburzeń erekcji wywołanych stresem lub zmęczeniem. Problem zaczyna się kiedy takie przypadki nie są sporadyczne, a stają się rutyną. Jeśli mężczyźnie od 3-6 miesięcy nie udało się odbyć stosunku seksualnego to znaczy, że dopadł go problem utraty erekcji.

Wbrew pozorom nie jest to wcale rzadki problem. Polskie Towarzystwo Medycyny Seksualnej przeprowadziło badania dotyczące oceny populacji mężczyzn z zaburzeniami erekcji. Wyniki są niepokojące. Problemy ze wzwodem członka ma aż 1,5 miliona mężczyzn w Polsce (aż 61% to mężczyźni w wieku od 41-60 lat), a problemy z erekcją są najczęstszym zaburzeniem seksualnym u mężczyzn. Szacuje się, że na całym świecie od 5% do 20 % mężczyzn ma problemy z utrzymaniem erekcji. Zaburzenia wzwodu stały się plagą.

Zaburzenia erekcji  – przyczyny

Powody braku erekcji mogą być różne. Najczęstsze przyczyny zaburzeń erekcji to:

– problemy z układem sercowo-naczyniowym (tętnice doprowadzające krew do penisa mogą być zwężone z powodu choroby (na przykład miażdżycy); negatywny wpływ na erekcję ma również nadciśnienie tętnicze, podwyższony poziom cholesterolu i choroby niedokrwienne serca),

– uszkodzone nerwy erekcyjne (jest to skutek chorób takich jak cukrzyca, stwardnienie rozsiane oraz uraz rdzenia kręgowego),

– zaburzenia hormonalne (występują gdy organizm wytwarza zbyt mało testosteronu, a za duża prolaktyny – taka mieszanka obniża popęd seksualny; problemy z erekcją mogą wywołać również choroby nadnerczy, tarczycy, hiperprolaktynemia, hipogonadyzm),

– zażywanie leków (na erekcję mają wpływ antydepresanty, chemioterapeutyki, beta-blokery, leki przeciw nadciśnieniu, uspokajające i na chorobę wrzodową),

– niezdrowy tryb życia (nadużywanie alkoholu, życie w stresie, pracoholizm, palenie papierosów, brak aktywności fizycznej, siedzący tryb życia, niezdrowa dieta, zażywanie narkotyków).

Problemy ze wzwodem mogą wywoływać również blokady psychiczne, problemy w związku, problemy z orientacją seksualną, a nawet trudne doświadczenia z dzieciństwa. Nie są to wszystkie możliwe powodu zaburzeń erekcji. Jest tak wiele czynników, które mogą wywołać problemy ze wzwodem, że najlepszym wyjściem jest wizyta u lekarza, który po dokładnym wywiadzie i badaniach poszuka przyczyny choroby. Więcej o przyczynach zaburzeń erekcji przeczytasz na stronie http://www.maxigrago.pl/czynniki-ryzyka.html.

Co pomaga na zaburzenia potencji?

para-lezy-na-trawie-i-ma-ochote-na-sex

Najbardziej popularne metody leczenia problemów ze wzwodem to zmiana trybu życia na zdrowszy oraz leczenie farmakologiczne czyli tak zwane tabletki na erekcje. Problemy ze wzwodem są najczęściej stanem odwracalnym,  dlatego warto przyłożyć się do wprowadzania zmian w swoim stylu życia.

Pierwszym krokiem jest zadbanie o zdrową dietę (dużo warzyw, owoców, chudego mięsa i nabiału),  regularne ćwiczenia fizyczne, rzucenie palenia oraz ograniczenie alkoholu, tłustego jedzenia i fast foodów.

Kolejnym krokiem jest leczenie choroby podstawowej, która jest przyczyną problemów z erekcją – cukrzycy, chorób tarczycy, hiperprolaktynemi, uzupełnianie niedoborów testosteronu.

Ostatnim krokiem jest leczenie farmakologiczne wzmacniające erekcję. Dawne leki stosowane w przypadku zaburzeń wzwodu wiązały się z całym szeregiem skutków ubocznych. Dzisiejsze, nowoczesne preparaty są inne. Obecne leki zawierają inhibitory fosfodiesterazy 5 (zwane PDE5-I), a wśród nich najbardziej znaną substancją czynną jest sildenafil. Lek hamuje działanie enzymu blokującego wzwód. Należy przyjąć go na około 30 do 60 minut przed stosunkiem. Badania szacują bardzo wysoką skuteczność leków z grupy PDE5-I – aż 80-90% (w porównaniu do nich Viagra wykazuje skuteczność jedynie w 75-80%).

Bardzo popularnym preparatem zawierającym sildenafil są tabletki na erekcje Maxigra Go.  Mają one postać wygodnych tabletek do rozgryzania i żucia, więc bez problemu można je dyskretnie zażyć. Co ważne nie wywołują one niekontrolowanych erekcji . Aby preparat zadziałał poprawnie niezbędna jest stymulacja seksualna, więc nie trzeba się obawiać krępujących sytuacji po zażyciu leku.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ