Włoska biżuteria

Biżuteria włoska to najbardziej luksusowe  marki biżuterii na świecie. Jedną z flagowych marek jest Pomellato – niezbyt znana w Polsce. Do swoich wyrobów używa najszlachetniejszych kamieni szlachetnych w tym London Blue Topaz, który stał się bardzo popularnym kamieniem.

Włoski styl i włoskie marki

Włosi tworzą trendy w biżuterii,  które nigdy nie wyjdą z mody, dlatego jej zakup jest inwestycją na lata. Jednym z nich jest łączenie różnych bransoletek i kamieni o różnych barwach. Taka propozycja pozwala eksperymentować i szukać swojego stylu. Jeśli przejrzymy kolekcje Pomellato Nudo, szybko zauważymy, że z ich biżuterii można tworzyć ciekawe kombinacje.  Daje to klientom możliwość stworzenia niepowtarzalnego wyglądu poprzez tworzenie własnych konfiguracji, które najlepiej pasuje do ich osobowości.

Biżuteria włoska – historia i pierwsi projektanci

Kawałek włoskiej biżuterii to znacznie więcej niż tylko modny i elegancki wybór ozdób. Przeciętny klient sklepu z biżuterią nie rozpozna, że włoski design biżuterii jest bogaty w różnorodną historię kultury. Mieszanka wpływów kulturowych w dobrze prosperującym Cesarstwie Rzymskim ukształtowała naród, który do dziś bardzo ceni kreatywność i pasję. Wraz z wysokim popytem na luksus, pierwsi złotnicy jak np. Marcello Staviori, – którego markę można zobaczyć na stronie https://esclusiva.pl/ – stworzyli kanon standardów dla współczesnych włoskich projektantów biżuterii.

Historia tworzenia biżuterii

W różnych czasach i kulturach ludzie wytwarzali rzadkie i piękne przedmioty oraz przykuwające uwagę bibeloty, które służyły przyozdabianiu się zarówno mężczyzna jak i kobiet. Początkowo były to fragmenty kości, które następnie wyewoluwały w  kamienie szlachetne – były to  przedmioty cenione ze względu na swoją funkcję estetyczną oraz symbol bogactwa i stylu na przestrzeni wieków.

Włoskie marki biżuterii

 

źródło: Unsplash; by Jacek Dylag

Włoskie marki biżuterii dzisiaj

Dziś włoskie marki biżuterii wyspecjalizowały się w wykorzystaniu 18-karatowego złota a nawet wyższej próby, a także w artystycznych srebrnych stopach i kolorowym szkle. Branża jubilerska wciąż się rozwija, a ponad 10 000 firm w całym kraju zatrudnia i szkoli około 40 000 osób w dziedzinie handlu. W ciągu jednego roku Włochy same przetwarzają ponad 500 ton czystego złota i 1500 ton srebra na potrzeby produkcji biżuterii. Dzięki wyraźnemu żółtemu kolorowi włoskiego złota i historycznie cenionej reputacji tego kraju jako centrum najlepszych dzieł w Europie, popyt na włoską biżuterię designerską nie wykazuje w najbliższym czasie oznak zmniejszenia.

Włoska biżuteria z Vicenzy

Vicenza  to jeden z regionów Włoch, który słynie z produkcji złotej biżuterii. Jest to miasto, w którym co roku nieorganizowanie są Światowe Targi Biżuterii- Vicenza Oro. Stąd znane jest również jako Miasto Złota. O Włoskiej biżuterii czytaj więcej na w artykule https://esclusiva.pl/blog/Bizuteria-wloska-w-czym-tkwi-sekret .Vicenza jest miejscem, które zrodziło sławnego włoskiego projektanta jak Roberto Coin, który zachwyca świat jubilerski swoimi romantycznymi i znanymi projektami z 18-karatowego białego i żółtego złota.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ