Moda uliczna, czyli streetwear, święci swoje wielkie triumfy na całym świecie. Nie inaczej jest także w Polsce, gdzie ubrania projektowane przez firmy streetwearowe nierzadko stają się atrakcyjną cenowo i jakościowo alternatywą dla ciuchów dostępnych w popularnych sieciówkach. Coraz więcej osób pragnących wyróżnić się niebanalną stylizacją, stawia na marki steetwearowe. Nie każdy jednak wie, że wiele naszych rodzimych firm, produkujących ten rodzaj odzieży święci wielkie trumfy na zagranicznych rynkach. Nie bójmy się tego powiedzieć – polskie marki streetwearowe podbijają Europę.

Streetwear w Polsce

Skoro tak, to dlaczego w naszym kraju często uznaje się je za niszowe i znane przez nielicznych? Powody takiego stanu rzeczy są dwa. Pierwszym z nich jest stosunkowo młody wiek rynku streetwearowego w Polsce. Początki mody ulicznej w dzisiejszym rozumieniu, datuje się w naszym kraju na lata ok. 2010-2011. Przez ten czas wielu przedsiębiorstwom udało się wejść na rynek i pilnie pracować na swoją pozycję. Drugim powodem jest świadome działanie wielu firm streetwearowych, które przecież w zamyśle miały być alternatywą dla globalnych marek odzieżowych. Jednym z filarów ich polityki sprzedażowej jest dostarczanie na rynek limitowanych kolekcji i serii odzieży, przez co znacznie trudniej zaistnieć im w kulturze masowej. Jednocześnie polskie marki streetwearowe do perfekcji opanowały korzystanie z nowych mediów – internet i portale społecznościowe zapewniają im bezpośrednie dotarcie do grupy docelowej, którą stanowią najczęściej ludzie młodzi z dużych miast, zorientowani na świadomy wybór i nowe trendy.

Heven – polska marka na europejskim poziomie

Przykładem polskiej marki streetwearowej, o której śmiało możemy powiedzieć, że podbija rynek europejski, jest firma Heven Streetwear. Produkowane przez nią bluzy, t-shirty, fullcapy oraz pozostały elementy garderoby doskonale łącza w sobie uliczny styl, oraz najwyższą jakość materiałów. Stylowy i niebanalny design, współpraca z uznanymi projektantami oraz autentyczność firmy, która wzbudza zaufanie wśród klientów, to tylko niektóre czynniki sprawiające, że marka Heven z powodzeniem radzi sobie na rynku niemieckim, coraz śmielej poczynając sobie również w Wielkiej Brytanii. Swoje produkty Heven Streetwear wysyła na całą Europę, a unikatowe projekty i atrakcyjna cena sprawiają, że o marce również nad Wisłą robi się coraz głośniej.

[Głosów:4    Średnia:2.8/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ